Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że nie nadużyję tagu, ale to co mam do napisania wydaje mi się WAŻNE.

Przy okazji zrzutki na pastę powinniśmy równolegle zrobić coś dobrego i zadbać o PR nas, czyli wykopowiczów.

A więc po ustaleniu pasty i kwoty za pastę proponuję zebrać ustaloną sumę RAZY DWA i drugą połowę przeznaczyć na szczytny cel, najlepiej pomoc jakiemuś konkretnemu choremu dziecku, które potrzebuje jakiegoś sprzętu medycznego lub wsparcia kosztów zabiegu. Decyzję pozostawiam Wam.

Kto wie, może dzięki temu uda się przyłączyć do akcji ludzi z zewnątrz, być może uda się uzyskać zniżkę od studia nagrań - wtedy zysk ze zniżki również przeznaczymy na pomoc. Być może nawet sam @wykop by się dorzucił wtedy do sumy.

Ja już widzę te nagłówki w portalach internetowych - "Przy okazji dowcipu Wykop wspiera chore dziecko".

Do przemyślenia.

#knapikczytapasty
  • 35
@platkiowsiane: Nie wiem jak ty, ale ja swoje 10zł wtrącę. Chcę żyć w świecie, gdzie moje dzieci będą mogły słuchać pana Knapika do snu.

A co do sponsora - akcja jest dosyć niemedialna. Wątpię żeby ktokolwiek wsparł akcję, w której chcemy by Knapik czytał o pedofilu zwożącym poroże czy śmieszku walącym konia za ścianą.

@tuhna: IMO Pasta o ostrym żarciu i Śmieszek poza kontrolo to najlepsze wybory.
@Mordeusz:

"Przy okazji dowcipu Wykop wspiera chore dziecko".


Taaaaa, a później będzie jak z tym sklepem z Krosna - "Szkalowaliście wykop.peel więc więcej nie pomożemy dzieciom". ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pomysł jest fajny, oczywiście, ale najpierw trzeba ogarnąć organizacyjnie zebranie kasy na samą pastę/pasty. Potem rozpatrywać przekazanie ewentualnej nadpłaty/zysków z youtube (a sądzę, że zebralibyśmy więcej, niż byłoby w planie).
@kiszczak: @SirPsychoSexy: Nawet jeśli byśmy natrzaskali milion wyświetleń (bardzo optymistyczny wariant), to i tak będą stosunkowo niewielkie pieniądze z YT. Ale generalnie popieram pomysł przekazania pieniędzy z YT, tylko to wtedy będzie miało minimalny efekt PRowy, o którym mówiłem.
@Mordeusz: Wszystko rozbija się o to, ile past się wybierze i jaki będzie koszt. Przekazanie nadpłaty charytatywnie brzmi świetnie, swoją drogą. Sam dużo rozmyślałem o zrobieniu akcji w stylu Święty Mikołaj z Wykopu, zebraniu jakiejś sumy i zorganizowanie jakiejś fajnej gwiazdki z prezentami dla dzieci z domu dziecka.
@Mordeusz: Jak chcecie to mam znajomości w tv, w środę spotykam się z operatorem kamery i panią reżyser, będzie też gościu od PR. Jak chcecie przekazać na cele dobroczynne to dokarmiamy i wyciągamy z nałogów i innych problemów bezdomniaków - każdy hajs się przyda.
@kiszczak: Albo na porzucone zwierzątka, kochajmy zwierzątka () (ʘʘ) ʕʔ

Myślę, że próba zrobienia tego na siłę celem medialnego rozgłosu kompletnie mija się z celem akcji charytatywnej :)
A więc po ustaleniu pasty i kwoty za pastę proponuję zebrać ustaloną sumę RAZY DWA i drugą połowę przeznaczyć na szczytny cel, najlepiej pomoc jakiemuś konkretnemu choremu dziecku, które potrzebuje jakiegoś sprzętu medycznego lub wsparcia kosztów zabiegu. Decyzję pozostawiam Wam.


@Mordeusz: watpie żeby uzbierali ustaloną sumę RAZY JEDEN, co jak uzbierają 1.8 kwoty?
@kiszczak: Smutne. Może teraz już wiesz dlaczego. Trzeba być dobrym dla każdego człowieka, pomagać w potrzebie, by inni też tacy byli i ta miłość do bliźniego rozrastała się w społeczeństwie, a wtedy będziemy szczęśliwi bo nam i naszym dzieciom również pomogą. Zbierasz to co zasiejesz.