Wpis z mikrobloga

Hej mirki mam pytanie głównie do lakierników, blacharzy i generalnie to ludzi co się orientują w temacie.

Jaki czas temu rąbnąłem sarnę. Generalnie to sarna wpadła na mnie od boku i oprócz oczywistych zniszczeń w postaci wymiany drzwi, lusterka i lewego przedniego błotnika została mi pamiątka w przednim lewym słupku. Mam tam wklęśnięcie głębokości jakieś 0,5cm, okrągłe, a lakier w środku jest niepęknięty.

Tutaj moje pytanie. Czy da się takie cudo wyciągnąć ciśnieniem czy stal na słupkach nośnych jest tak twarda, że raczej nie da rady nic z tym zrobić?

Szpachlować to?

#!$%@? mnie bo mi się światło załamuje zawsze w tym miejscu na karoserii i rzuca się mocno w oczy -,-

Auto Passat B5 99' sedan.

Czekam na odpowiedzi i rady ;-)

Wrzuciłem losowe foto i zaznaczyłem plus minus miejsce i wielkość. Wrzuciłbym większe, ale auto na zmianie oleju + klocków i dopiero jutro będzie u mnie w domu :/

#mechanika #mechanikasamochodowa #blacharstwo #lakiernictwo, ale również do obserwatorów #auto #samochody #auta #passat #volkswagen #vagboners #vag #motoryzacja
Pobierz C.....x - Hej mirki mam pytanie głównie do lakierników, blacharzy i generalnie to lud...
źródło: comment_Wq2iRLH1qBqAMNA1EHZGYz8ttlpOUsUF.jpg
  • 9
@Cripex: Podjedź na warsztat blacharski który się zajmuje takim wyciąganiem blachy, wydaje mi się, że do zrobienia to jest. Ale jeżeli jednak nie, to na Twoim miejscu bym zostawił. Musiałbyś malować cały słupek, a przy odsprzedaży malowany i szpachlowany słupek A może być problematyczny (co byś pomyślał, gdybyś usłyszał od sprzedawcy: paaanie, tu tylko wgniotka na 0,5 cm była, dlatego ja wziął szpachlę i pomalował ( ͡° ͜ʖ ͡
@Cripex pełnoletnie czy nie, mierniki laserowe można za grosze na allegro dostać, a chyba nikt nie chciałby samochodu po solidnym dzwonie. Poza tym jest sens w pełnoletni samochód pakować kilka stów? Chociaż mnie też tego typu uszkodzenia strasznie irytują, więc rozumiem dylemat.