Wpis z mikrobloga

Wiem, że napiszę teraz coś oczywistego. Poziom wykopu spada. I nie chodzi mi o mikroblog tylko o stronę główną. Wartościowe znaleziska nie wychodzą często poza wykopalisko. Obserwuję to, bo sama dodaję czasem znaleziska (żeby było jasne nie mam bólu dupy o to, że akurat moje nie wchodzą na główną, piszę ogólnie) i ostatnio rzadko które się dostaje na główną. Nie sprawdza się już dodawanie treści własnych, nawet jak dotyczą historii i ciekawostek. Kiedyś to było doceniane, teraz nie.

#smuteczek #wykop #glowna
  • 106
@mactrix: Jestem moderatorem, więc lepiej żebym nie miała tagów na czarnolisto. Użyszkodników owszem, mam piętnastu na czarnej.

W sumie wygodnie wejść w Mój Wykop, tam są też znaleziska z obserwowanych tagów i nie trzeba całego wykopaliska przeglądać.
@diarrhoea: U mnie zwiększa, a to że ktoś inny ma dość ograniczony świat to już mnie nie interesuje. Ja ich zbawiał nie będę, a narzekać nie ma po co. Sam na przykład zrobiłem swój tag #mactrixpoleca i tam wrzucam różnego rodzaju ciekawostki, kto to lubi ten obserwuje i jest luz :)

@HorribileDictu: Moderatorem jesteś? A tego to nie wiedziałem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to Ty
@mactrix: Wiesz, nie uważam, że jestem po to, żeby ludzi pouczać i nawracać. Ale jaki sens ma mirko, kiedy dyskusja sprowadza się do naprawdę jedynie obrażania? Produkujesz się, podajesz argumenty, swój punkt widzenia i dostajesz HEHE JANUSZ Z CIEBIE BO SIE NIE ZNASZ. I tyle. Na wiele tematów, na które jeszcze nie tak dawno (powiedzmy rok temu(można było tu spokojnie pogadać teraz już się nie da.
@diarrhoea: Kiedyś pamiętam można było czytać dyskusje w komentarzach gdzie obie strony argumentowały swój punkt widzenia i bywało tak, że gdy temat się rozwinął, spojrzało się na niego z różnych stron to jeden z rozmówców pisał coś w stylu "rzeczywiście myliłem się w tej sprawie, przyznaje Ci rację, mój błąd" itp. Bywało również tak ze pomimo różnic poglądowych był zachowany jakiś szacunek do rozmówcy, a teraz to nie wiem w ogóle
@GhostxT: Teraz też się zdarza takie dyskusje uświadczyć, choć muszę przyznać, że gdy wykop stał się narzędziem do promocji polityki przybyło tu sporo radykalnych osób. Moja czarna lista się bardzo szybko zapełniła, za parę miesięcy zerknąłem i 2/3 z niej było już szare, z czego większość na permie :)
@GhostxT: Ale co się dziwić. Jeżeli Wykop stawia na ilość odsłon, bo żyje z reklam, to będzie rozwijał serwis w kierunku jak największej popularności na czym cierpi poziom. Tam gdzie jest więcej ludzi poziom nie będzie wysoki podobnie jak na polskich uczelniach. A dla garstki osób, która faktycznie robi tu coś wartościowego nikt nie będzie utrzymywać serwerów. I mimo, że powstawały klony Wykopu, które miały zrzeszać tylko tych "lepszych", to zawsze
@GhostxT: Wielu użytkowników przy braku argumentów po prostu obraża swojego rozmówcę, wtedy mam duużo do usuwania ;)

@AnsuzSowilo: Oczywiście masz rację, są znaleziska warte wykopania, są tagi warte obserwowania, niestety nie wszyscy uznają te same treści za wartościowe. Jeśli znalezisko nie trafi na główną to nie będzie raczej szerzej odebrane tj. przez osoby niezalogowane, które siedzą generalnie na głównej.

@deyna: Można zawsze zablokować tag #polityka i #islam, bo
@mactrix: Racja, można jeszcze zobaczyć tutaj takie rozmowy, choć jak juz wspomniałem to według mnie nie jest to samo co dawniej pod względem jakiejś intensywności. Nie chce też jakoś generalizowac ze obecnie każda treść tutaj, poczucie humoru czy użytkownicy to jedno wielkie zło, ale no jest ten zauważalny spadek poziomu choć nie mam tu stażu jak niektórzy po 6 lat to da się to zauważyć :)

@AnsuzSowilo: Ja z reguły
@deyna: Szczerze napisawszy, dopiero niedawno odblokowałam na stałe ten tag, ale trochę smutne, że niezalogowani użytkownicy nie widzą treści politycznych. Znaleziska polityczne na stronie głównej w moim mniemaniu to rzadko kiedy typowa chamska agitacja jakiejś konkretnej partii (może się mylę, bo jednak wychwalanie Korwina i spółki jest tu popularne), po prostu informacje, jak we Wiadomościach, Faktach czy innych Wydarzeniach.
@HorribileDictu: Zgadza się, administracja wykopu dobrze tu zadziałała, jednakże chodzi mi o to, że sami użytkownicy upatrzyli sobie serwis jako dobrą tubę do promowania i nie ma co ukrywać dużo ludzi jawnie głosi tutaj o swojej przynależności... znamy też tagi typu #4konserwy i #neuropa #narodowcy #knp #jkm itd.

@Czajna_Seczen: dzięki, pojawiają się tam nie tylko fotografie, ale i różne ciekawostki jeżeli takowe znajduję w sieci :)
@HorribileDictu: Nie zgodzę się, każdy o odmiennym poglądzie od jedynego słusznego, zaraz zostanie nazwany lewakiem i zminusowany. Nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskusję. Dlatego już nie przeglądam tego tagu. Tu można być tylko wyznawcą Korwina albo Lewakiem.
@HorribileDictu: raz nawet mi się oberwało, bo dodałem niepoprawny politycznie komentarz (btw. chodziło o jakieś sprawy światopoglądowe w jednym ze znalezisk), co się stało? W ciągu minuty otrzymałem 10 minusów, podczas gdy znalezisko było już głęboko zakopane (kilka wykopów i około 20 zakopów). Na drugi dzień rano doszło kolejne 15 minusów. Każdy mój komentarz zaminusowany podobnie (różnica 2-3 minusów), to pokazuje, że są tutaj osoby, które się zgadują po to, by
@HorribileDictu: No właśnie, a są fora, grupy i zwoływanie się poza wykopem. To już dawno przez nich obczajone. Chociażby niejaki irc i można figę z makiem zrobić. Dlatego szkoda tracić głowę na to. Trzeba wśród chwastów wyszukiwać wartościowych użytkowników :)
@GhostxT: Tak, jako moderatorzy mamy ze sobą dobry kontakt i sobie wzajemnie pomagamy w razie problemów :) Szkoda, że użytkownicy czasem tego nie doceniają i nas wyzywają. Zapominają, że my też jesteśmy ludźmi i może nam się zdarzyć błąd, a wówczas należy się odwołać od decyzji moderatora lub napisać na kontakt. Ale wydaje mi się, że jesteśmy coraz lepsi w tym co robimy i błędów jest coraz mniej.

@mactrix: Ostatnio
@mactrix: Dzięki za zawołanie i namiar na tag, poszedł do obserwowanych :)

to pokazuje, że są tutaj osoby, które się zgadują po to, by manipulować treściami i głosami.


Są tagi do zakopywania, nikt z tym nic nie robi.

A poprawę poziomu głównej widzę tylko w promowaniu dobrych znalezisk, szczególnie tych, którym brakuje kilku, lub kilkunastu kopów.

No i jeszcze jedno-należy sobie zadać pytanie, kiedy tak drastycznie obniżył się poziom wykopu?. To
@siwymaka: Tak sobie myślę, że są też znaleziska, których autorzy nie mają wyrobionej "marki" albo po prostu nie otagowali ich zbyt dobrze i giną one na dnie wykopaliska. Dobre tagowanie to czasem klucz do głównej.

@uziel: Tak jak wyżej pisał kolega @mactrix, jest tag #liganauki ale z tego co widzę to w ostatnim czasie udziela się w nim 6-7 tych samych użytkowników, a spójrz ile osób go obserwuje, na
@HorribileDictu: wykop powoli staje się wtórną kalką serwisów informacyjnych. Zmiana polityki odnośnie spamu też miała na to jakiś wpływ. Wartościowe znaleziska giną w zalewie wątpliwych newsów. A co do autorów znalezisk: polecam @Ardai ciekawe znaleziska na nieoczywiste tematy i masa powiązanych - lektura na długo.