Wpis z mikrobloga

✨️ Czy Polska to Europa Wschodnia czy Centralna?
Tak patrząc na te wszystkie afery w Polsce i to w różnych sektorach ale też samo podejście do życia, kult cwaniactwa, kult siły, januszexy, pijaństwo, życie na pokaz, ogólnie mentalność to nam jest bliżej do wschodu.. Nie jesteśmy żadna Europa Centralna tylko Europa Wschodnia bo mentalnie i kulturowo nadal jesteśmy wschodnimi ludami dosłownie i w przenośni. My chcielibyśmy być zachodem, a w zasadzie chcielibyśmy brać tylko pozytywy z zachodu (technologie, produkty) ale to tylko tyle, cała reszta próby bycia zachodnimi to tylko kompleksy. Ale to właśnie typowe dla krajów wschodnich też jest i stąd fascynacja bmw, mercedesami, iphonami, ciuchami adidas. Aż mnie dziw bierze że nas wzięli do UE i to w 2004 roku, gdzie jak czasem oglądam materiały z przeszłości to niezły bambustan tu był. Teraz to mamy wały na poziomie państwowym i wolnorynkowym i społeczeństwo które ma najgorsze cechy wschodu i zachodu i to jakiś ewenement dla krajów postkomunistycznych.

#polska #gospodarka #praca #lekarz100k #antykapitalizm #spoleczenstwo #polak #przegryw #afera #lekarz #kpo #testoviron

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta

👉 Z Twoją pomocą możemy działać dalej! Wspomóż projekt

mirko_anonim - ✨️ Czy Polska to Europa Wschodnia czy Centralna? Ⓘ
Tak patrząc na te w...

źródło: comment_o0TD9gnmvCUKXHtBcS8eNxUaoptWKsiq

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: @Marian_Pe @adam-kminek @Marian_Pe

Polacy nie zdają sobie sprawy jak wiele obecnych problemów to po prostu stare mechanizmy sarmacko-szlacheckie:

Dlaczego w Polsce panuje wieczny trope małego przedsiębiorcy któremu urzędas psuje krew? Bo ten urzędas narusza wolność Polaka do zarządzania własnym folwarkiem. Skąd taki kult małych przedsiębiorców skoro wszyscy wiedzą, że te firmy to największe g---o w Polsce? Mało płacą, nie szkolą pracowników, mobbing jak w latach 90, zero
  • Odpowiedz