Wpis z mikrobloga

kończę #gimbaza i przyjęli mnie na dwa profile, na technika elektronika i technika teleinformatyka. Technik elektronik jest w lepszej(?) szkole, w większym mieście (zpo1 siedlce) i będę musiał mieszkać w jakimś internacie albo mieszkaniu albo innej spelunie lub dojeżdżać (co średnio mi się widzi) 40 km. teleinformatyk jest u mnie w mieście, do szkoły idzie dużo znajomych i ogólnie patoli nie ma, ale nienawidzę programować i ogólnie informatyki. I teraz pytanie, lepiej iść na elektronike czy na teleinformatyke? Jak z pracą i zarobkami w zawodach (niekoniecznie w polszy)? Mam dobre oceny jakby co.

#praca #zarobki #teleinformatyka #elektronika #szkola #techbaza
  • 15
@karplo: idź na technika elektronika, ale:

1. po pierwsze szkoła ci żadnego zawodu nie da i generalnie po samej szkole nigdzie dla ciebie pracy nie ma

2. elektronika pozwoli ci też zrozumieć teleinformatykę jak zechcesz, z książek

3. egzamin zawodowy oraz matury to dno i powinny być organizowane na tych samych zasadach co prawo jazdy

Z zarobkami tak że jak masz wiedzę / umiejętności komuś potrzebne to mogą lub nie dać
@karplo: Jestem technik teleinformatyk i inżynier elektronik :) w technikum to ta cała teleinformatyka to takie "wszystko i nic". Dyplom mam tylko do ozdoby. Polecam elektronike i pozdrawiam ;)