Wpis z mikrobloga

@MasterSoundBlaster: Kupiłem maszynę od faceta który skupuje całe zakłady jako złom kupiłem od niego mszynę z tym sterowaniem, i jego pracownicy tak to niestety porozłączali. Muszę mu napisać czego brakuje do uruchomienia tego zestawu. I on poszuka jeszcze, póki tam jeszcze jest.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: Maszyna jak maszyna, wiem jak działa typowa, ale chodzi o to, abym miał wszystkie elementy aby to uruchomić. Skoro sam sterownik ma wbudowany zasilacz, to może tamten był do zasilania tego panelu dotykowego ? A orientujesz się czy można odczytać program z tego sterownika z karty MMC która w nim jest ?
  • Odpowiedz
@roszej: To ogólnie jakąś starsza wersja bo nowsze mają zasilacz zaraz pod sterownikiem (pod klapką), zasilaczem zasilasz sterownik, który wykonuje polecenia zadane przez pulpit, panel sterowniczy
  • Odpowiedz
@waldesss: no ten moduł CPU ma wejście normalnie 230V, ale ten panel dotykowy, potrzebuje też zasilania, i może był właśnie specjalnie do tego panelu ten zasilacz.

A można to jakoś odczytać na kompie tym programem do programowania tego sterownika wkładając tą kartę MMC do czytika kart :)?
  • Odpowiedz
@roszej: Jeśli nie było zasilacza to podejrzewam, że całość chodziła pod 230V. Były tam montowane również zasilacze pod 24V. Co to za maszyna w ogóle jest?

Program możesz sprawdzić oraz jego działanie w symulatorze
  • Odpowiedz
@NE555: Nie mam, mam nadzieję że uda mi się dojść do tegow programie i po tym jak się będą zachowywać wyjścia, a pozatym, jeżeli był panel dotykowy to musi tam jakiś interfejs być. Ale tym będę się martwił później.

@waldesss: Coś tam było ale muszę wiedzieć czego szukać. Oglądam w necie fotki i chyba faktycznie można tam włożyć tylko zasilacz 24V.

W symulatorze, ale można odczytać tą kartę
  • Odpowiedz