Wpis z mikrobloga

Chciałem popłakać, ale w nastroju byłem na coś psychopatycznego, więc zgodnie z radą @ryhu rzuciłem okiem na Perfect Blue!

Nie żałuję. Jezu, ale faza. Czuć bardzo mocny Serial Experiments Lain vibe z tego anime, nawet Mima trochę wygląda jak Lain, te same włosy z wyjątkiem warkoczyka, trochę dojrzalsza, ale podobna twarz, no to jest pierwsza rzecz, która przyszła mi na myśl. W momencie gdy główna protagonistka dostała komputer, na myśl przyszło mi "Nie jesteś tym, za kogo się masz", jak szybko ten film zweryfikował moje poglądy...

Skoro już jesteśmy przy grafice, kreska w tym anime bardzo przypadła mi do gustu. Shin Megami Tensei: Soul Hackers x Serial Experiments Lain, no inaczej się nie da. Nie jest śliczna, ale jest taka... realistyczna, taka codzienna. Właśnie dlatego mi się spodobała. Więcej entuzjazmu mogę włożyć w opisywanie animacji, bo na serio jest godna podziwu. Układy choreograficzne, każda klatka wygląda inaczej niż poprzednia, sceny są bardzo dynamiczne i postaci nie stoją jak słupy, każdy zawsze jest w jakiejś pozie.

Muzyka wpadała w ucho, nie była zła, dopełniała klimatu, ale nie mam żadnego kawałka, z którym bym się zżył. Chyba. Połączenie jpopu z lat 90 i psychodelicznych kawałków jednak zawsze spoko.

Fabularnie anime to miut. Zaczyna się od niewinnego koncertu, ale jednak dość szybko Mima a wpada w obłęd. Dużo mocnych scen, pojawia się krew, brutalność, nawet zwierzęcy instynkt zabijania. Nie ma żadnych zwiększonych regeneracji, ludzie kiedy są zabijani to giną, wzór do naśladowania w tej kategorii. Trochę mogą zdegustować sceny nagości, jednak amplifikują one dramatyzm sytuacji, są konieczne.

Ogółem, MOC! Nie aż taka moc jak w Lain i spodziewałem się troszkę więcej mindf*cku, ale jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany, że to obejrzałem. Niedługo zostanę szaleńcem, więc nie wychodźcie z domów! (Zresztą, kto normalny wychodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Long live psychological animes!

9/10

I dawajcie więcej mocnych produkcji z końca lat 90!

#anime #joookubpoleca #muzykazanime #perfectblue
j.....b - Chciałem popłakać, ale w nastroju byłem na coś psychopatycznego, więc zgodn...
  • 3