Wpis z mikrobloga

@Bocianek2750: to wytłumacz mi jak radar, komputer wychamuje tira który najedzie na osobówkę z przodu która była zasłonięta do ostatniej chwili przez inną osobówkę która w ostatnim momencie zmieniła pas?

Bo tirowiec to widzi i zareaguje z wyprzedzeniem a komputer obecnie nawet znaku drogowego nie odróżnia na lekkim łuku i hamuje awaryjnie bo myśli że to osobówką stoi xd

I tylko tirowiec musi po nim poprawiać wciskając gaz do dechy
  • Odpowiedz
  • 1
@adamsowaanon: Dlatego mówię, kierowca tira jest bezpieczniejszą opcją niż IT w dobie automatyzacji. Tu wystarczy jakaś śnieżyca, czy nieprzewidziana sytuacja na drodze żeby AI lub czujniki i radary się w------y. Z resztą koszty takiej ciężarówki autonomicznej będą ogromne. Dodatkowo droższy serwis. Czy nie taniej będzie kupic normalna ciezarowke i zatrudnic kierowce?
  • Odpowiedz
@Bocianek2750: sam jestem tirowcem i statystycznie tirowcy to najbezpieczniejsi kierowcy na drogach mimo że jeżdżą najdłużej na dobę,

Do tego kwestia ubezpieczenia kto będzie odpowiadał za wypadek?
Bo przecież nie właściciel firmy autonomicznych ciężarówek.
Jak za 30 lat będą takie jeździć masowo to będzie wyczyn
  • Odpowiedz
  • 0
@adamsowaanon: za 30 lat to mozesz zacząć się zastanawiać czy warto jeszcze robić prawko. Aktualna polityka w której straszą młodych automatyzacją kierowców, doprowadzi do tragedii w gospodarce. Nikt nie bedzie chcial tego robic ze strachu o automatyzację. Potem tej automatyzacji nie będzie i zonk, bo nie ma kierowców. Sam będę robił prawko c+e.

Euforia dotycząca automatyzacji zgaśnie, jak puszczą autonomiczną ciężarówkę na ulicę i zabije ona jakąś rodzinę.

Do tego kwestia ubezpieczenia
  • Odpowiedz