Wpis z mikrobloga

#piszemmorpgwpojedynke #chwalesie #programowanie #programista15k #tibia #tibiazwykopem #gamedev

Cześć! Właśnie wrzuciłem siódmy wpis z serii postów gdzie opisuję proces tworzenia gry MMORPG w stylu Tibii w takich technologiach jak Java i Spring Webflux po stronie serwera oraz React + Phaser po stronie przeglądarki.

Przez ostatnie dwa miesiące nic nie publikowałem, ponieważ intensywnie siedziałem na nowymi featurami w gierce.
W tym czasie dodałem takie rzeczy jak:
- proste AI w potworkach i dodanie nowego moba - przyjaznego kota, który leczy
- przeszkody
- przedmioty (póki co ciało gracza)
- map edytor
- wykonanie długiego marszu przez postać po kliknięciu myszką

Dalej w planach jest dodanie większej ilości potworków, wprowadzenie ekwipunku oraz pierwszych questów.
Optymistycznie zakładam, że do końca roku uda mi się wypuścić pierwszą grywalną wersję, gdzie będzie już można porozkminiać pierwsze questy.

Link do posta: https://programowanieibiznes.pl/pl/post/tworzenie-gry-mmorpg-7/

Link do gierki: https://evoloria.com
Przypominam, że gra osadzona jest póki co na ekonomicznej wersji serwerze, więc może przycinać. Gra kierowana jest jedynie na desktop.

Jeśli chcecie regularnie otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach, zapraszam do śledzenia tagu #piszemmorpgwpojedynke, subskrypcji bloga lub dołączenia do grupy na FB.

Życzę miłej lektury :)
hexgate - #piszemmorpgwpojedynke #chwalesie #programowanie #programista15k #tibia #ti...

źródło: mmorpg_7

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hexgate: No to kolego, bo może faktycznie usilnie walczysz nad ficzersami XDDDD. W momencie gdy logujesz sie do gry z lvl numer 1 atakuje cie 3-4 węże po ktorych dostajesz w 4 sekundy w pompke i musisz wpisywac haslo na nowo.

Może najlepszym ficzerem będzie usuniecie potworów które rodzą się zaraz przy lokacji startowej, no ale nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@RwandyjskiFront: brzmi sensownie. Nie skupiałem się na razie nad mapką, a sobie dałem w bazie danych 9k hp :D

Póki co jeszcze implementuję sinik, ale planuję zrobić jakieś miasto i pierwsze questy.
  • Odpowiedz
  • 0
@RwandyjskiFront: tak, napisałem w poście, że w najbliższym czasie ruszam implementację EQ, ale to raczej prosty temat do napisania w jedno popołudnie. Myślę, że za 1-2 tyg do tego siądę, bo teraz muszę trochę popracować nad komercyjnymi projektami. Nie samym funem człowiek żyje.
  • Odpowiedz