Wpis z mikrobloga

Mamy 2024 rok, a ciągle wiele osób używa buracko - peerelowskiego określenia "pasek wypłaty". Uświadomię was mentalne dziady: w normalnych pracach dostaje się wynagrodzenie na konto i nikt o żadnych paskach nie słyszał, nikomu do niczego nie są one potrzebne.

#oswiadczenie #praca #pracbaza
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@irenicus30: na wykopie napewno znajdziesz osoby +50, wiec nie musza dostawac emerytury minimalnej, a zus moze sie przyczepic do wszystkiego i teraz udowodnij, ze w latach 90 pracowales w januszexie,a on nie istnieje od 20 lat
  • Odpowiedz
Mamy 2024 rok, a ciągle wiele osób używa buracko - peerelowskiego określenia "pasek wypłaty". Uświadomię was mentalne dziady: w normalnych pracach dostaje się wynagrodzenie na konto i nikt o żadnych paskach nie słyszał, nikomu do niczego nie są one potrzebne.


@sandilinka: Pracuję w organizacji międzynarodowej i sorki, ale "pay slip" nie dość że powszechny, to do wielu spraw bardzo potrzebny.
Ba, tak naprawdę to nawet zwykłemu pracownikowi fizycznemu z Januszeksu
  • Odpowiedz
w normalnych pracach dostaje się wynagrodzenie na konto i nikt o żadnych paskach nie słyszał, nikomu do niczego nie są one potrzebne.


@sandilinka: Zakładając, że to nie bait, to pozwól s---------o że ci w krótkich słowach wytłumaczę, dlaczego tzw. paski płacowe (w jakiejkolwiek formie) są ważne.

Na przestrzeni lat pracowałem w kilku korpo/projektach w najróżniejszych krajach. W każdym dostawałem jakieś paski czy też payslipy, które skrupulatnie gromadziłem. Po latach okazało się to prawdziwym zbawieniem w różnych rozliczeniach skarbowo-zusowych. Potrafiłem również np. dzięki temu odzyskać sprawnie z zagranicy pokaźną nadpłatę podatku czy też
  • Odpowiedz
Uświadomię was mentalne dziady: w normalnych pracach dostaje się wynagrodzenie na konto i nikt o żadnych paskach nie słyszał


@sandilinka: w poprzedniej pracy dostawałem kasę na konto (czyli jak to mówisz normalnie), a do tego pasek do ręki. W obecnej pracy dostaję znów kasę na konto i pasek mam w apce pracowej. W obu przypadkach mogłem też zdecydować jak chcę dostać kasę. Wskazać konto, albo poprosić do łapy. Także to
  • Odpowiedz
@sandilinka: co ty pitolisz, wyplata normalnie na konto, pasek do wgladu co ile i jak. To ze u Ciebie nie widac jak Cie ruchaja, to nie wina prlu czy cos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Uświadomię was mentalne dziady: w normalnych pracach dostaje się wynagrodzenie na konto i nikt o żadnych paskach nie słyszał


@sandilinka: Może ty nie słyszałaś. Oprócz wypłaty dostaje się zawsze kwit, który mówi kiedy i ile ci przelano oraz jakie inne podatki czy składki pobrano. Wszędzie tak jest, za granicą też funkcjonuje określenie "pay slip".
  • Odpowiedz