Wpis z mikrobloga

Koleżanka mojej partnerki, samotna matka z 2 dzieci, pracująca dosłownie na pół etatu dostała od miasta mieszkanie 45m2 wyremontowane (Wiadomo że zrobione to po kosztach) jako komunalne. To ja jako 22 latek skazany byłem na wzięcie kredytu hipotecznego na dużo mniejsze mieszkanie, wzięcie mieszkania do remontu xD wyłożenie ogromnej kasy za
-Wkład własny
-PCC
-Remont

By na to zarabiać poszedłem do typowo brudnej pracy fizycznej gdzie stopniowo rozwalam sobie zdrowie. Dalej chwilę potem dźwigneli mi stopy procentowe bo mnie przecież stać. By wyrobić na wszystko robisz chore ilości godzin bo hehe cię stać. A na końcu masz mniej niż osoba która robi g---o, podjęła c-----e decyzje w życiu i jest dofinansowana z twoich podatków bo hehe cie stac

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To ja jako 22 latek skazany byłem na wzięcie kredytu hipotecznego na dużo mniejsze mieszkanie, wzięcie mieszkania do remontu xD


@czerwona-zielonka: Trzeba było urodzić dwoje dzieci, to miałbyś problem z głowy. "Dostała" to też spore uproszczenie. Bo ostatecznie ma prawo jedynie w nim zamieszkiwać, więc nie jest to prawo majątkowe, a uprawnienie osobiste. Nie może być też przeniesione na inną osobę. No i trzeba płacić za nie czynsz. Owszem symboliczny,
  • Odpowiedz
@Tagliacozzo: Lokale komunalne wykupujesz za grosze. U mnie w mieście, znajoma mojej mamy dostała komunalne. Dostała drugi warunek, że jak je wyremontuje (nie wymagało dużego remontu) to mieszkanie jest jej i elo.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: To teraz ironicznie czy tak serio? Spłacę to za 15 lat i gdzie pójdę mieszkać? xD mogę jedynie onanizować się do tego ile hehe mój pseudo majątek jest warty z którym i tak nic nie mogę za mojego życia zrobić. Najlepszym przykładem są Emeryci w warszawie którzy posiadają mieszkania warte miliony a jednocześnie żyją od 1 do 1 go bo nie mają co do garnka włożyć
  • Odpowiedz
@czerwona-zielonka: ty do gospodarki sam mniej wniesiesz niż dwójka jej dzieci. Z perspektywy gospodarki lepiej wspierać kobietę z dziećmi niż kawalera/pannę. Mam dla Ciebie rozwiązanie - zrób sobie dwójkę dzieci, ożeń się i też powinni Wam jakieś komunalne znaleźć, a jak zrobisz trójkę to już w ogóle.
  • Odpowiedz
@czerwona-zielonka:

Kiedyś samotna matka z biednej rodziny to był przegryw, przykład jak można zmarnować sobie życie i dzieciom przyszłość.

A dzisiaj? Socjalistyczny twór premiuje ten model "rodziny". 800+, alimenty jak nie od ojca to od państwa, MOPSy, pierwszeństwo do mieszkań komunalnych i żłobków. Jakiś chłop lub prawdziwy ojciec mieszkający tam nieoficjalnie i La Vita è bella. Żadnej odpowiedzialności za puszczanie się na boku albo po prostu cwaniactwo z premedytacją.
  • Odpowiedz
@Czekolatka: jasne promujmy samotne matki, a te jej bachory do 18 roku życia sa kosztem i obciążeniem gospodarki i nie ma gwarancji że zostaną w polsce odpracować to co społeczeństwo w tym OP płacacy podatki na nie wyłożył
  • Odpowiedz
@Czekolatka:
Z jednej strony mamy mnie który od lat pracuję w państwie, płaci podatki na nie, żyję tutaj przez lata no i wiadomo że taka osoba gdy zostanie tutaj to do systemu będzie dokładała jeszcze przez lata no to przecież nie ma sensu robić wszystkiego by ją zatrzymać bo hipotetycznie lepiej pomóc matce z 2 ką dzieci które może kiedyś pójdą do pracy/ może zostaną w kraju/ może będą się
  • Odpowiedz
@Czekolatka:

ty do gospodarki sam mniej wniesiesz niż dwójka jej dzieci. (...)


No. Szczególnie jak np s-------ą za granicę tuż po 18, albo co lepsza bedą żyć całe życie z zasiłków, tak jak mamusia nauczyła....

Perpetum Debile
  • Odpowiedz
Z jednej strony mamy mnie który od lat pracuję w państwie, płaci podatki na nie, żyję tutaj przez lata no i wiadomo że taka osoba gdy zostanie tutaj to do systemu będzie dokładała jeszcze przez lata no to przecież nie ma sensu robić wszystkiego by ją zatrzymać bo hipotetycznie lepiej pomóc matce z 2 ką dzieci które może kiedyś pójdą do pracy/ może zostaną w kraju/ może będą się dokładać do tego
  • Odpowiedz
@Tunhan:

Jeszcze Ci pedały napiszą, ze to nie jej tylko wynajmuje w takim razie twoje jest banku i tez od niego wynajmujesz


Ja ci powiem nawet więcej.
Jeśli OP przestanie płacić, to przyjdzie komornik i go wywali prosto na ulice, a jakby wyżej wymieniona samotna matka przestała płacić, to jedyne co jej można zrobić, to naskoczyć...... Bo niby co? przeniosą ją do innego lokalu socjalnego/komunalnego ? a jak za ten
  • Odpowiedz