Wpis z mikrobloga

Ociepanie, jakie oni tam pokonują poziomy gęstości XD

Gość z PZFD: "(...) ta zmiana polegała na wprowadzeniu minimalnej liczby miejsc parkingowych dla lokalu mieszkalnego, która wynosiła 1,5 miejsca na lokal. (...) Ani miasta, ani budowniczy domów nie chcą urządzać 1,5 miejsca parkingowego na lokal ponieważ spowoduje to niesamowitą podaż samochodów, a to z kolei ogranicza przestrzeń publiczną dla polskich rodzin."

#nieruchomosci #polityka
mickpl - Ociepanie, jakie oni tam pokonują poziomy gęstości XD

Gość z PZFD: "(...) t...

źródło: murapol

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@affairz u mnie jest git bo blok z lat 70 i ośka raczej geriatryczna xD w południe pusciutko, w weekend trochę aut jest ale zawsze mam gdzie stanąć. Katosy Ligota.
  • Odpowiedz
@mickpl: Ale tutaj mają racje deweloperzy, z resztą to samo mówią urbaniści od lat.
NIE MA SENSU JEDEN WSKAŹNIK URBANISTYCZNY DLA CAŁEGO KRAJU. Po co tyle samo miejsc parkingowych przy skrzyżowaniu linii metra jak na dalekich obrzeżach miasta. W centrum miasta nie ma fizycznej możliwości zbudowania np mieszkań 60 metrowych i zapewnienia 1,5 miejsca na mieszkanie, bo parking podziemny musiałby mieć 4-5 kondygnacji, a już druga kondygnacja jest równie droga
  • Odpowiedz
@affairz: tylko w PRLowskich blokach na ogół jest wskaźnik na poziomie 0,3-0,5 miejsca parkingowego, a są często na obrzeżach miast i wtedy jest większe zapotrzebowanie parkingowe.
  • Odpowiedz
@mickpl: w zeszłym roku mieliśmy poranny lot w Warszawy. Postanowiliśmy przenocować u rodziny, na nowym osiedlu. Najważniejszym punktem pobytu, było załatwienie nam miejsca parkingowego pod blokiem. Ugadywali się z sąsiadami, kogo akurat nie będzie tej nocy, co bym mógł tam zostawić auto, bo jak nie tam, to dopiero pod marketem, 800m od bloku, ale to i tak dopiero po zamknięciu bo kasują
  • Odpowiedz
W miastach wojewodzkich,przy wszystkich nowych inwestycjach powinien byc wspolczynik minimum 2 miejsca postojowe na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@affairz mnie ostatnio babka specjalnie zastawiła żebym nie mógł wyjechać bo zaparkowałem na jej prywatnym nie oznaczonym miejscu jak byłem w gościach. Powiedziała, że ona musiała czekać to teraz ja będę czekał bo musi nakarmić kaszojada.
Wyjechałem sobie chodnikiem XD.
A to jej mina:
kodijak - @affairz mnie ostatnio babka specjalnie zastawiła żebym nie mógł wyjechać b...

źródło: temp_file7105683254644436417

Pobierz
  • Odpowiedz
@mickpl: Pracuje w branży około budowlanej i mam wgląd pod nowobudowane mieszkaniówki. To co się wyprawia czasem z parkingami to jest k---a dramat XD. Np. przerabianie budynku starego na mieszkaniówkę - dorabiają parking podziemny, niby plus ale potem patrzysz na ilość mieszkań i na ilość miejsc i wychodziło koło 0.7 miejsca na mieszkanie. I taka sytuacja w centrum Krakowa, ale nie jakieś prestiżowe apartamenty tylko zwykłe klitki po 20-50m2, kto
  • Odpowiedz