Wpis z mikrobloga

@cyckiseusmasz:

Zychowicz od kilku miesięcy mówi otwartym tekstem, że od lata 2023 r. wojna jest bez sensu, ponieważ tak czy inaczej skończy się przez negocjacje (a nie przy pomocy karabinu), a najlepszy czas... NAJLEPSZĄ POZYCJĘ NEGOCJACYJNĄ Ukraina miała rok temu, we wakacje.

Od tego czasu (nieudanej kontr-ofensywy) Ukraina pogarsza swoją pozycje, traci ludzi — żołnierzy + emigracja, i ma r-----------ą infrastrukturę
  • Odpowiedz
@Thorrand: Moim zdaniem najlepszą pozycję negocjacyjną Ukraina miała w maju 2022r. przed upadkiem Mariupola. Dużo gorszą, aczkolwiek w miarę dobrą pozycję Ukraina miała na jesieni 2022r. po ofensywie charkowskiej i chersońskiej. Od jesieni 2022r. z każdym miesiącem ta pozycja słabnie.
  • Odpowiedz
Ruscy chcą bo pieskow tak mówi? :)


@Rabe2137:

Wiele ważnych rosyjskich polityków komunikuje chęć do dogadywania się. A nie robi tego administracja Zełeńskiego. Rozumiem, że Ty siedzisz w umysłach Zełeńskiego i Putina i wiesz, że tak naprawdę to Putin chce, a Zełeński nie chce ;))))
  • Odpowiedz
@card_man:

Hehe

Już pojawia się ten argument, że POST-FACTUM to każdy jest mądry. A gdy dojdzie do faktycznego zawarcia pokoju, i zaczną pojawiać się pytania, słuszne pytania — o sensowność tej wojny (skoro te same warunki mogli dostać rok / dwa lata temu) to na wykopie każdy propagandysta będzie to
  • Odpowiedz
absolutnie nie. Po prostu kwestionuję szczerość jakichkolwiek rosyjskich deklaracji. Wiem wiem. Radykalną postawa :D


@Rabe2137:

Okey, rozumiem to. Tylko widzisz, tutaj masz nieszczere chęci (być może nieszczere) a ze strony Ukrainy nie masz żadnych. Takie nieszczere chęci to specem jest Izrael. Czy w tej sytuacji byłoby analogicznie? Trudno powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Thorrand: Nie wiem czemu wspomniałeś o Izraelu ale skoro już to trzymamy kciuki żeby rozpieprzyli w drobny mak wszystkie możliwe irańskie organizacje na literę H prawda? Dobrze im idzie.
  • Odpowiedz
@Rabe2137:

Ja bym jednak wolał, żeby Izrael przestał niszczyć w drobny mak cywilów w Strefie Gazy.
A jeśli walka z organizacją na literę H będzie wyglądała tak samo jak walka z inną organizacją na H w Strefie Gazy, to chyba jednak będę kibicował tym na literę H :)
  • Odpowiedz