Wpis z mikrobloga

Jakoś tak mnie ostatnio naszła taka rozkmina. Dlaczego wykopkom przeszkadza to, że chirurg który kształcił się 10+ lat żeby wykonywać swój zawód bierze 200 czy 300zł za konsultacje, a w tym samym czasie nie przeszkadza im to, że jedna czy druga fryzjerka czy inna karyna bez szkoły bierze 200zł za paznokcie albo 500zł za strzyżenie. To przepraszam bardzo skoro tak są w------e ceny takich usług to ile ten lekarz specjalista ma według was brać, żebyście byli zadowoleni?

#medycyna #lekarz #pracbaza #praca
Lekarz_7k - Jakoś tak mnie ostatnio naszła taka rozkmina. Dlaczego wykopkom przeszkad...

źródło: image

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lekarz_7k: zawsze wtedy mówię "nikt ci nie bronił zdać rozszerzonej matury z biologii i chemii na 90%, dostać się na medycynę, skończyć ją i zrobić specjalizację" ¯_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
e jedna czy druga fryzjerka czy inna karyna bez szkoły


@Lekarz_7k: tak, na pewno bez szkoły bedziesz zarabiał 200 czy 500 za zrobienie fryzury, nawet za darmo nikt ci się nie da ostrzyc
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Chyba głównym problemem jest jakość. Mogę dać 300 złotych dentyście, jak mi porządnie ogarnie ząb i nie boli. A nie komuś, kto zerknie 5 minut w papiery i jeszcze postawi złą diagnozę albo tylko każe zrobić badania - opcji reklamacji nie ma ofc. xD
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: bo jak fryzjer Cię obetnie za 30 czy tam 300zł to efekty są od razu.
A lekarze ? 300zł ta wizyta, prosże zrobić badania za 500zł i nak olejnej wizycie za 300zł się dowiesz że trzeba to i tamto. Potem kupić leki za kolejne set złotych, wizyta konsultacyjna 300zł i po paru tysiacach się dowiesz że zła diagnoza i spróbujmy czegoś innego.

To po co płaci się ubezpieczneie zdrowotne
  • Odpowiedz
Chyba głównym problemem jest jakość.


@Suheil-al-Hassan: fryzjer jak zetnie za bardzo to raczej nie da się tego szybko naprawić

A nie komuś, kto zerknie 5 minut w papiery i jeszcze postawi złą diagnozę albo tylko każe zrobić badania


@Suheil-al-Hassan: Z ciekawości, lekarza wybierasz na chybił trafił, a mechanika czy hydraulika szukasz kilka dni i sprawdzasz opinie i polecenia?
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k myślę, że bardziej piętnowane jest na wykopie podejście lekarza do pacjenta prywatnie, a na NFZ. Poprzednia władza pokazała gdzie ma lekarzy, nowa zajmuje się deweloperką. Temat zdrowia w Polsce jest sierotą od kiedy pamiętam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@darek-jg to chyba była przenośnia z tym „bez szkoły” ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) nawet jak fryzjerka robiła jakąś szkołę to i tak uj
  • Odpowiedz
Jakoś tak mnie ostatnio naszła taka rozkmina. Dlaczego wykopkom przeszkadza to, że chirurg który kształcił się 10+ lat żeby wykonywać swój zawód bierze 200 czy 300zł za konsultacje


@Lekarz_7k: Bo ten sam lekarz na zlecenie NFZ robi to za 140 PLN i korzysta tylko z pozycji siły na rynku prywatnym (a POZ i rodzinny to w ogóle beka bo mają 200 PLN ROCZNIE za nielimitowaną praktycznie ilość wizyt).

Przeszkadza nam
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: specjalista jak najbardziej powinien dobrze zarabiać, tyle że spora cześć lekarzy nie zasługuje na to miano. Raz lekarka rodzinna nie zdiagnozowała zapalenia płuc i leczyła homeopatią przewlekły kaszel Człowiek potem dochodził do siebie kilka lat przez powikłania. Albo jedna babka alergolog u której chciałem się odczulać stwierdziła u mnie astmę od tak tylko patrząc na mnie mimo wyniku negatywnych wszystkich możliwych badań i braku objawów to nie chce mnie
  • Odpowiedz