Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #ekonomia #gielda #gospodarka

Należy natychmiastowo

1. Wprowadzić podatek od pustostanu i to dotkliwy a nie jakieś tam gówienka
2. Wprowadzić progresywny kataster od 3+ nieruchomości na osobę i to dotkliwy
3. Zamienić podatek od wynajmu z podatkiem belki
4. Zreformować system podatkowy dla przedsiębiorstw tak żeby ludzie nie szli na giełdę po sp500 czy nasdaqa tylko na GPW i banana, te pieniądze muszą zostawać u nas, a nie iść za granicę bo nigdy nie będziemy się bogacić
5. wyj3bac wszystkie głupie dopłaty i społeczniaki, dopiero jak rynek zareaguje to się okaże czy warto marnować kasę na społeczniaki czy już jest dobrze tak jak jest
6. trzymać ustwami przedsiębiorców za mordę żeby nie wykorzystywali tego że Polska chce promować własną giełdę i własny rynek i nie wyzyskiwali niewolników
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olcayn: kolo skoncz pi3rdolic jak ten rynek ma wyglądać jakoś to trzeba zrobić system który nawet jak nie zaprocentuje od razu to z każdym rokiem będzie tylko na plus.

Dzisiaj mamy sytuację że z roku na rok coraz ciężej jest cokolwiek kupić, za 10 lat wszystkie dzieciaki będą miały perspektywę zapi3rdalac całe życie na czyjeś
  • Odpowiedz
Zamienić podatek od wynajmu z podatkiem belki


@pysznewpierdalator: To jest chyba niepotrzebne gdy wprowadzisz kataster od x+ mieszkań. Jak ktoś ma tylko jedno czy nawet wyłącznie dwa nadmiarowe mieszkania na wynajmie, to nie jest szkodliwy społecznie - jak nie stoi puste, tylko ktoś w nim mieszka to git. Prawdziwe szkodniki to spekulanci na pustostanach i wieloryby z 30 mieszkaniami na wynajem.
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator:

zrobić coś czyt. d---------ć podatkami i ograniczeniami w tych, których TY nie lubisz XDDD

Tak jak ci kolega @stefan_pmp napisał: komuna już minęła.

ps. punkt 4 tego wysrywu wskazuje na to, że nie masz pojęcia o czym mówisz i jesteś tylko internetowym płaczkiem
  • Odpowiedz
no właśnie o to chodzi. Nikt tu na tagu nie neguje kogoś, ze ma 1 mieszkanie dla siebie i powiedzmy 2 na najem. Problem się zaczyna gdy chce rozwijać swoje imperium kurnikowe. To przypomina ten mem. Dlatego podatek od pustostanu oraz podatek od 3 mieszkania powinien wejść w życie.


ja to neguje.....

PO CO CI 3X TYLE MIESZKAN CO SAM POTRZEBUJESZ? Jesli co 10. rodzina w Polsce mialaby 3 mieszkania zamiast 1 to zanczy ze 3mln mieszkan byloby "inwestcyjnych vel skarbonkowych" ktore tworza wrazenie niedoboru....

MASE
  • Odpowiedz
@olcayn: ale jaka komuna co Ty bredzisz w ogóle.

Inwestowanie w nieruchomości rozpi3rdala rynek tym którzy potrzebują na użytek własny i prowadzi do feudalizmu czyli zarabiania tylko dla tego że się ma kapitał i nie wytwarzając niczego dla gospodarki. Wolę wyj3bac spekule z rynku mieszkań i niech pójdzie tą kasę pakować w nie wiem krwa firmy produkujące śrubki bo na końcu coś z tego zostanie na czym każdy skorzysta.

A
  • Odpowiedz
To jest chyba niepotrzebne gdy wprowadzisz kataster od x+ mieszkań. Jak ktoś ma tylko jedno czy nawet wyłącznie dwa nadmiarowe mieszkania na wynajmie, to nie jest szkodliwy społecznie - jak nie stoi puste, tylko ktoś w nim mieszka to git. Prawdziwe szkodniki to spekulanci na pustostanach i wieloryby z 30 mieszkaniami na wynajem.


a jak tego kogos zmusisz zeby nie stalo puste?
jak wplyniesz na cene najmu? Bo ktos powie ze za mnije to mu sie "nie oplaca" i woli trzymac puste....

Posiadanie czegos, co jest nam niepotrzebne a jednoczesnie ograniczone sprawia ze wytwarzamu tego wiecej tylko dlatego ze ci pierwsie maja taki kaprys....
  • Odpowiedz
Dajecie OPowi pokrzyczeć. Tylko tyle może xD no i może się ucieszy z paru plusów od innych komuchow XD
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator nie ma sensu. Nie dogadamy się bo ty jesteś mentalnie na zupełnie innym levelu niż ja.
I nie chodzi mi to o to, że twój albo mój level jest gorszy. Po prostu masz inną mentalność.
Ja jestem zwolennikiem wynajmu. Jestem przeciwko opodatkowaniu zyskow z giełdy. Jestem za wolnym wyborem w to co się inwestuje.
Jestem za zniesieniem podatku belki.
Jestem przeciwko bk0% ale uważam że można robić dopłaty do FV
  • Odpowiedz
@Notes: tak samo myślałem, ale dla dobra ogółu państwo nie powinno promować zarabianie na posiadaniu majątku tylko na wytwarzania czegoś co metodą skraplania dla każdego koniec końców będzie korzystne.

Jakby wszyscy zaczęli nagle pakować hajs w nieruchy (ci których stać) to nic by się nie zmieniło w tym kraju za 100 lat. Ciągle by był taki sam rozwój i system pan-niewolnik

Oczywiście wiadomo że jest skala szarości i wszyscy tak
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator ale nieruchomości to też biznes i ważna gałąź gospodarki. Popatrz jak to wygląda u zachodnich sąsiadów. Można? Można :) tylko takie działania wymagają lat jeśli nie dziesięcioleci zmian
  • Odpowiedz
. trzymać ustwami przedsiębiorców za mordę żeby nie wykorzystywali tego że Polska chce promować własną giełdę i własny rynek i nie wyzyskiwali niewolników


@pysznewpierdalator: Taaa już tak super trzymają, że przepisów wypuszczają tyle, że nie są w stanie tego sami ogarnąć.

Natomiast jak chcesz żeby nie było pustotstanów to najpierw niech zmienią p--------e przepisy o wynajmie i pozwolą pozbyć się nieuczciwego lokatora w ciągu miesiąca / dwóch, a nie lat
  • Odpowiedz
@Notes: pewnie że tak ale co złego by się stało jakby ta bezprzyszlosciowa gałąź (bo nie można w nieskończoność budować mieszkań w przeciwieństwie np. do gospodarki automotive Niemiec gdzie można w nieskończoność robić samochody czy USA gdzie można w nieskończoność technologie nowe robić) została ograniczona do minimum żeby zaspokajać potrzeby mieszkaniowe zwyklakow a kapitał inwestycyjny poszedł w stronę gdzie Polska by zaczęła produkować coś perspektywicznego. Dlatego też jednocześnie pisze o
  • Odpowiedz
PO CO CI 3X TYLE MIESZKAN CO SAM POTRZEBUJESZ? Jesli co 10. rodzina w Polsce mialaby 3 mieszkania zamiast 1 to zanczy ze 3mln mieszkan byloby "inwestcyjnych vel skarbonkowych" ktore tworza wrazenie niedoboru....


@del855: masz rację. Biorę jeszcze pod uwagę to, że jednak ludzie będą powiedzmy taką miękką poduszką w dostępie do mieszkań na wynajem. Bo państwo nie chce brać na siebie tego. Dlatego wydaje mi się, ze ten 1-2
  • Odpowiedz
. Wprowadzić progresywny kataster od 3+ nieruchomości na osobę i to dotkliwy


@pysznewpierdalator: tak, na pewno tak będzie. Obieca to przynajmniej jeden polityk! Nikt przecież by nie chciał zrobić czegoś takiego dla podniesienia dochodów budżetu państwa: https://wykop.pl/link/7380371/litwa-protesty-dotyczace-podatku-katastralnego

To przypomina ten mem


@acpiorundc: tymczasem to "opodatkujemy milionerów!!111oneoneone" jakoś dziwnym trafem wygląda tak:
xetrov - >. Wprowadzić progresywny kataster od 3+ nieruchomości na osobę i to dotkliw...

źródło: 6bfd34a241a755aaf26cd0901861a1b7668675c9feefca9172f0778f50c6ac04

Pobierz
  • Odpowiedz