Wpis z mikrobloga

Zapraszam do pisania swoich propozycji "na chlopski rozum" na temat zwalczenia powodzi na śląsku. Zaczne od mojej, skoro na Wiśle jest rekordowy niski poziom wody to może przekierujemy rzekę tak aby plynela do Wisły? #powodz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zbyszko17: w tym celu można ją odparować (farelki zwieszane na linach ze śmigłowców?), następnie wytworzyć wiatr z wentylatorów (ale taki w k---ę wielkich), żeby przepchnąć powstałą chmurę nad koryto Wisły.
  • Odpowiedz
@zbyszko17: Jeśli chodzi o ocalenie Wrocławia to można poprosić wszystkich mieszkańców by brali wodę "sprzed" miasta do wiaderek, garnków i wylewali po
  • Odpowiedz
  • 684
@zbyszko17: na Dolnym Śląsku mieszka 2,9 mln ludzi. Jeśli każdy wypije te 3 litry wody to fala powodziowa zmniejszy się o 9 mln litrów, które następnie będą stopniowo uwalniane z pęcherzy. Wyrówna to przepływ wody.
  • Odpowiedz
@Hrjk po tej wodzie to nie tylko z pęcherzy, ale też z żołądków i jelit ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc w końcu doczekamy się tego chlewu obsranego gównem i w dodatku oszczanego i zarzyganego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zbyszko17 no to proste ,możemy wykopać tam kanał najlepiej bezrobotnymi. Ja myślę ,że możemy też użyć rurociągu i zwyczajnie wypompować tą wodę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Aha może jakby odpalić b---ę atomową nad jakimś zbiornikiem to on wyparuje i można napełnić znowu. Potem czynność powtórzyć ((oo))

Jest tyle
  • Odpowiedz
@zbyszko17 Nie martwię się.
We wschodniej części Górnego Śląska także pada, a jest to zlewnia Wisły.
Na dodatek mamy silne opady w zachodniej części Małopolski oraz Baskidach więc stan Wisły się podniesie w końcu 2-3 dni.
  • Odpowiedz
@zbyszko17: ja bym ustawił wielkie wiatraki wzdłuż rzeki za Wrocławiem żeby woda szybciej płynęła i wtedy nie zdąży dopływać i poziom wody się obniży
  • Odpowiedz
@zbyszko17: Nie wyrobimy się

Aby oszacować czas, ilość sprzętu oraz wykonalność przekopania nowego koryta rzeki z Odry do Wisły w południowej Polsce, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

1. Odległość i lokalizacja
Trasa między Odrą a Wisłą w południowej części Polski (np. w pobliżu granicy z Czechami) wynosi około 200-300 km w linii prostej, w zależności od
  • Odpowiedz
@zbyszko17: teoretycnzie wykonalne przy uzyciu nuklearek... :D
a gdyby zamiast koparek użyc bomb nukleranych i zrobić koryto z kraterów powybuchowych ile rakiet by potrzeba?

ChatGPT powiedział:
ChatGPT
Wykorzystanie bomb nuklearnych do stworzenia koryta rzeki z Odry do Wisły, tworząc krater po kraterze, byłoby skrajnie niebezpiecznym i destrukcyjnym przedsięwzięciem. Oto, jak można by to teoretycznie rozważyć, ale pamiętajmy, że skutki tego działania byłyby katastrofalne na
  • Odpowiedz