Wpis z mikrobloga

@sEB-q:

ale nie było komórek z kamerami i Internetów, więc nam się udało że nikt się nie dowiedział że byliśmy kretynami poza lokalną społecznością.


Komorki i kamery nie tylko rejestrują s----------e ale też je nakręcają. Technika nie jest obojętna, ma swoje skutki społeczne.
  • Odpowiedz
@djtartini1: z drugiej strony, kiedyś z kolei była większa bieda i patologia, co rodziło więcej zachowań agresywnych wśród dzieciaków. Skoro rozmawiamy na podstawie „ja pamiętam/mi się wydaje” to wg mnie kiedyś dzieciaki były bardziej powszechnie skłonne do przemocy, kradzieży, picia/palenia etc. Tak to przynajmniej pamiętam. A co by powiedziały jakieś obiektywne dane o tych naszych „kiedyś to…” to nie wiem, więc mam spory dystans do takich konstrukcji, nawet w swoim
  • Odpowiedz
to wg mnie kiedyś dzieciaki były bardziej powszechnie skłonne do przemocy, kradzieży, picia/palenia etc


@hellyea: To prawda. W dodatku komunistyczne wychowanie rodziców promowało działania przemocowe.
  • Odpowiedz
Gdy miałem 10 lat, to przez rok nie usłyszałem w szkole tyle kur, pier, spier, wypier, ped, ci p0, k---s i paru innych wulgaryzmów, co przez JEDEN dzień, jak dzieciaki się solidnie bawią pod moim blokiem. rocznik 1989.


@MajorKusiol: rocznik niewiele starszy i nigdy nie usłyszałem tyle przekleństw co z ust swoich i kolegów z klas I-IV ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tzn. pewnie bym usłyszał gdybym
  • Odpowiedz
@djtartini1: tak. Dlatego to „teraz ta młodzież to (…), my w ich wielu (…)” powinno być zaklasyfikowane jako jakiś błąd poznawczy. Ogólnie romantyzowanie przeszłości ignorujàc jej ciemne strony (tutaj pasta „było nas 11, mieszkaliśmy w jeziorze…” XD). O ile nie ma to już jakiejś nazwy. Każde czasy mają dobre i złe strony i to różnie zdefiniowane w różnych kontekstach/z różnych perspektyw.
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi: zajebiste to nie wulgaryzm, nawet w gimbazie mi o tym mówili. U mnie dzieciaki aż tak nie przeklinały jak ja byłem młody. Później jak najbardziej, ale 8-12 byliśmy grzeczni. A teraz nie raz, nie dwa, nie pięć słyszałem jak 8letnie dziecko mówi do koleżanki "XYZ ty jeb kur z rozje ci pą" itd. Nie, nie koloryzuje.
  • Odpowiedz
@ChaoticNeutralRebel: Luntek-człowiek, który wyprzedził swoje czasy. Nagrywał filmiki, gdzie udawał, że spiewa czyli dzisiejsze tiktoki. Wrzucał filmy ze swojego życia zwane później vlogami, był emo zanim to było modne, stworzył uniwersum kreując postać piguły z gdyni i jeszcze jednej typiary chyba gwiazda się nazywała. Był ofiarą hejtu zanim tak nazywano wyzywanie w necie.
  • Odpowiedz
nie było komórek z kamerami i Internetów


@sEB-q: OP literalnie dołączył do wpisu kadry z filmików nagranych kamerami i wrzuconych do internetu 15+ lat temu xDDDDDDD
  • Odpowiedz
OP literalnie dołączył do wpisu kadry z filmików nagranych kamerami i wrzuconych do internetu 15+ lat temu xDDDDDDD


@siepan: Nie bylo to tak popularne po prostu. Kto mial wtedy internet mobilny? Kto mial w domu kamere lub aparat cyfrowy? xD Na youtube czy google video dalo rade przeslac wideo przez GPRS czy tam EDGE w chwile po nagraniu?
  • Odpowiedz