Wpis z mikrobloga

@enron: era minimalistycznych startówek o amortyzacji zbliżonej do drewniaków już minęła dawno temu obecnie wszystkie startówki (z przeznaczeniem na półmaraton i maraton) mają maksymalną dopuszczalną ilość pianki zbliżoną do 4cm. Pierwsze Vaporfly 4% z 2016r miały 3.8cm pod piętą i raczej nie były to koturny xd
  • Odpowiedz
  • 1
Teraz odpowiedz sobie czy to źle czy dobrze ?


@RTX4090: W szczycie formy robiłem 5 km w 20 min w najtańszych Kalenji z Decathlonu. W tych samych Kalenji złamałem 45 min na 10 km xD I to było 10 lat temu, więc te buty były kilka klas bardziej gówniane i cięższe niż obecne tanie buty do biegania.

Nie potrzebujesz magicznych butów żeby robić dobre wyniki. Biegaj w czym chcesz, ale
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
W tych samych Kalenji złamałem 45 min na 10 km xD


@Strus: AlphaFly 2 w tym roku pozwoliły mi ustrzelić na 10 km 43:32 i wiem że to nie moje 100 % możliwości.

Więc dobry but to podstawa - tym bardziej na dobre biegi gdzie Półmaraton praski ustrzeliłem w 1:41 h czyli około 4:45 min/km

Więc tak to już szybkie bieganie.
  • Odpowiedz
  • 0
Więc tak to już szybkie bieganie.


@RTX4090: Nie rozśmieszaj mnie, że potrzebujesz butów za prawie 1.5k żeby biegać w takim tempie w jakim biegasz xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Strus: Już kiedyś to pisałem - do 2020 biegałem dosyć prosto amatorsko

dopiero w 2021 udało mi się na 10 km zbliżyć do wyniku 45 minut

Dziś lekko biegam 43:32 na 10 km i 21 minut na 5 km

A wiem że to nie mój kres - tym bardziej żę takie wyniki osiągam w trakcie przygotowań do maratonu a nie typowo pod biegi szybkie. Jakbym poświęcił długie biegi na rzecz
  • Odpowiedz
  • 0
@RTX4090: takiego rozwoju sytuacji chyba się nie spodziewałeś xD bo ja nie. Sam biegam i interesuje się w czym się biega i pewnie jakby było mnie stać to bym sobie na zawody też takie kupil, ale fakt że wolałbym aby tak się nie rzucały w oczy. Kupiłem sobie ostatnio magic speed 3 ASICS w ostro oczojebnym kolorze ale takie były na promce¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz