Wpis z mikrobloga

@Czekolatka Dla mnie duzym problemem jest koszt kredytu. Nie myślisz co dalej. Nie dość, że kupujesz drogie mieszkanie, to spłacasz je kilkukrotnie.

Ja kupując mieszkanie za 280k 4 lata temu mam aktualnie do spłacenia 980k. To też nie jest problem?
  • Odpowiedz
Orlen ma nawet mniejszą siłę niż państwowe banki


@Herubin: przecież orlen dostarcza paliwa znacznej większości rynku, więc jak ma mieć mniejszą siłę, niż banki państwowe, które jednak mają jakąś konkurencję? Piłeś? Nie pisz xD
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: jak stopy były blisko 0% to wtedy ratka nie przeszkadzała i brało się kredyt po same jaja na maksymalną zdolność kredytową. A teraz lament i płacz jak przy kredycie we frankach. Na co liczysz, że mają się do twojego kredytu dorzucać wszyscy którzy go nie mają? Już wystarczająco zrąbaliście rynek niskimi stopami które doprowadziły do realnej inflacji 50%. Państwo ludziom którzy mieli oszczędności zarąbało 50% w cztery lata. Bo
  • Odpowiedz
@Ogau

> Orlen ma nawet mniejszą siłę niż państwowe banki


@Herubin: przecież orlen dostarcza paliwa znacznej większości rynku, więc jak ma mieć mniejszą siłę, niż banki państwowe, które jednak mają jakąś konkurencję? Piłeś? Nie
  • Odpowiedz
@Herubin: czekaj, czekaj. Czy ty mówisz, że należy sprywatyzować banki, bo zarządzany przez państwo Orlen wpływa pozytywnie na rynek?
  • Odpowiedz
nic! Bank już oprocentowanie swoje narzuca!


@Kismeth bank ma marżę (obecnie gdzieś w okolicach 1,5-2% w zależności od banku), to nie jest całkowite oprocentowanie.

Czyli mówisz, że oprócz marży nie powinno być nic?
  • Odpowiedz
@G433N: powodzenia w szkole średniej jak nie potrafisz kliknąć w obrazek i otworzyć źródło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo wejść na stronę eurostatu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz