Wpis z mikrobloga

Jak wam się żyje jako 20-35 letnim mężczyznom w tym kraju, mając świadomość, że

-Musicie dymać na: emerytury, socjale, dopłaty, pensje polityków, lewe inwestycje napychające kieszenie firmom koleżków oraz przywileje kobiet?

A w zamian dostajecie wysokie ceny mieszkań, drogie usługi, idiotycznie skonstruowane progi podatkowe, propagandę obarczającą młodych mężczyzn za całe zło na świecie oraz potencjalną śmierć na wojnie w razie konfliktu, za interesy przywódców politycznych, mafii, korporacji i oligarchów?

Mam nadzieję, że zajebiście xD A no i pamiętajcie, że wy jesteście motorem napędowym gospodarki (właściwie, to chomikiem biegającym w kółku), żeby wzbogacić się (głównie na deweloperce) mogli 60 letni Janusze, którzy dorobili się kradnąc w latach 90 maszyny z upadających zakładów i sprzedając proszki z Niemiec z naklejką "produkt polski" xD

Miłego dnia. No i więcej uśmiechu. Pamiętajcie - motywacja to atrakcja. Żeby mieć, trzeba chcieć.

#pieklomezczyzn #nieruchomosci #dziendobry #gospodarka #bekazpodludzi #polakicebulaki #januszebiznesu #heheszki #takaprawda #rozwojosobisty
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

-Musicie dymać na emerytury, socjale, dopłaty, pensje polityków, lewe inwestycje zapychająće siano firmom koleżków i przywileje kobiet?


@Kopyto96: Jeszcze więcej różnych tematów wrzuć w jedno zdanie, by przypadkiem komuś nie udało się zgodzić z całością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
spoko, bo kupiłem mieszkanie 4 lata temu prawie, że za gotówkę (80% wkładu), jak jeszcze ceny były spoko, zarabiam 26k netto na FV i mam wszystko w pompie, jedyne koszty to śmieszna rata kredytu, który i tak pewnie spłacę cały w tym roku i leasing.W razie konfliktu zbrojnego wyjeżdżam na jakiś cypr północny czy gdzieś i dalej mam w pompie.
  • Odpowiedz
Normalnie się żyje, kupiłem mieszkanie w cenie która wydawała się duża a teraz okazała się mała. Jedyne na co narzekam to brak czasu na zrobienie wszystkiego tego co bym chciał, ale to chyba nic niezwykłego.
  • Odpowiedz
Jak wam się żyje jako 20-35 letnim mężczyznom

@Kopyto96: żyje się ok, jest bardzo bezpiecznie na ulicach, nie muszę się zastanawiać, którą uliczką mam nie chodzić, żeby mnie nie obrabowali, podatki na B2B są znośne, ratka kredytu na stałych stopach 2% wliczając już w to prowizję jest bardzo niska, wysoka cyfryzacja, zakupy przez internet to bajka, płatności bezgotówkowe ułatwiają codziennie funkcjonowanie :-)
  • Odpowiedz
  • 0
jest bardzo bezpiecznie na ulicach


@NieRozumiemIronii: to akurat nie jest zasługa progresywistów i liberałów, a dość konserwatywnego społeczeństwa i naszych wartości, norm społecznych, tradycji i niechęci wobec przyjmowania imigrantów (masowo)

płatności bezgotówkowe ułatwiają codziennie funkcjonowanie
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Po co Ci te fikoły w ostatnim komentarzu?

Kopyto: Jak się wam żyje?
Mirek: No zajebiście
Kopyto: Tak zajebiście to się wszedzie żyje a tak w ogóle to nie zasługa liberałów
Leniek - @Kopyto96: Po co Ci te fikoły w ostatnim komentarzu?

Kopyto: Jak się wam ży...
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek: Bardzo spłyciłeś to, co napisałem. Jak sam widzisz, jak wam się żyje w kraju, w KTÓRYM - i tu punktuję jego patologie.

Równie dobrze mieszkaniec egzotycznego kraju mógłby napisać podobną treść, a ktoś odpisałby mu, że żyje się dobrze, bo jest ładna pogoda, słońce, ciepłe morze, ładne widoki.

W skrócie: skupiłem się na wadach/patologiach, ale nie neguję plusów, które Polska ma.
  • Odpowiedz
którzy dorobili się kradnąc w latach 90 maszyny z upadających zakładów i sprzedając proszki z Niemiec z naklejką "produkt polski" xD


@Kopyto96: A tak przy okazji to jest mega zabawne, bo aktualnie handluje się polskimi proszkami z naklejką "produkt niemiecki" xD
  • Odpowiedz
W skrócie: skupiłem się na wadach/patologiach, ale nie neguję plusów, które Polska ma.


@Kopyto96: Każdy kraj ma wady i nie widzę sensu skupiania się wyłącznie na nich. Życie tu ma sporo plusów, więc podsumowując - żyje mi się tu dobrze.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: czyli od kiedy miałem 20 lat nastąpił w kraju niesamowity postęp i młodym jest dużo łatwiej niż kiedyś, miło się coś takiego czyta, szkoda tylko że tak chwaleni przez ciebie konserwatyści ściagnęli hurtowo imigrantów których widuję coraz więcej przy każdej wizycie, a od jakiegoś roku nawet w małych miejscowościach co wcześniej nie miało miejsca.
  • Odpowiedz
co nie znaczy, że każdy mężczyzna sobie może na to pozwolić


@Kopyto96: Dużo też zależy od wieku, bo jest spora różnica pomiędzy możliwościami finansowymi 20 latka i takiego 35 latka.
  • Odpowiedz
@Kopyto96 co miesiąc płacę 30k podatku. Kolejne 10k pewnie przy zakupach ale finalnie nie jest źle. Hipoteka spłacona zostanie w rok, wakajki na Malediwach. Jest git
  • Odpowiedz