Wpis z mikrobloga

Co się stało w #polska po 2018 roku, że #p0lka przestały rodzić?

Plusujcie dla zasięgu, zróbmy prawidziwy brainstorm.

#nieruchomosci
#rozowepaski
Adiog - Co się stało w #polska po 2018 roku, że #p0lka przestały rodzić?

Plusujcie d...

źródło: IMG_6655

Pobierz

Przyczyna niskiej dzietnosci

  • TikTok brain (czekanie na księcia z 1% najlepszych 42.0% (916)
  • Ceny nieruchomosci 23.6% (515)
  • Ceny utrzymania dziecka 20.0% (436)
  • “Karierowiczki w korpo” 14.4% (314)

Oddanych głosów: 2181

  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tumbleweed91: no ty masz wlasnie mental trutnia "muszem robic dzieci bo przepadniemy". A ja sie waze z tym jakie zycie moze miec ktos, kogo przywolam na swiat. Posiadanie dzieci moze byc super, ale czesto jest samolubne i wynika z braku pomyslu na siebie. Jak ktos nie wie co zrobic z zyciem, to pewnie dziecko jest najlatwiejsza droga zeby sie wyrwac z rutyny codziennosci na kilkanascie lat.

Ciesze sie ze sie
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: mogłeś od razu napisać, że jesteś antynatalistą, ktoś musiał Cię bardzo skrzywdzić. Nie wiem skąd argument, że posiadanie dziecka jest samolubne - dziecko potrzebuje od rodzica czasu, nakładu finansowego, poświęcenia uwagi i miłości. Gdzie Ty chłopaczku widzisz samolubność? Dla Twojej informacji, nie mam jeszcze potomstwa. Nie muszę łykać "Twoich dukatów", place w ciągu roku więcej podatków niż Ty zarabiasz brutto. Za to Twoje dukaty nawet nie pokryją Twojej emerytury.
  • Odpowiedz
mogłeś od razu napisać, że jesteś antynatalistą, ktoś musiał Cię bardzo skrzywdzić. Nie wiem skąd argument, że posiadanie dziecka jest samolubne - dziecko potrzebuje od rodzica czasu, nakładu finansowego, poświęcenia uwagi i miłości. Gdzie Ty chłopaczku widzisz samolubność? Dla Twojej informacji, nie mam jeszcze potomstwa. Nie muszę łykać "Twoich dukatów", place w ciągu roku więcej podatków niż Ty zarabiasz brutto. Za to Twoje dukaty nawet nie pokryją Twojej emerytury.


@tumbleweed91:
  • Odpowiedz
Nie napisałem nigdzie, jakie są moje prywatne powody za posiadaniem dzieci. Rozmowa toczyła się w kontekście demografii i kurczącego się społeczeństwa. Nikt też nie pisał o robieniu dzieci w biedzie, nigdzie też nie napisałem, że posiadanie dzieci to jedyny słuszny sposób na życie. Za dużo nadinterpretacji z Twojej strony.
  • Odpowiedz
żeby ktoś taki jak Ty mógł podróżować i mieć hobby muszą rodzić się dzieci. To one w przyszłości będą utrzymywać infrastrukturę i świadczyć usługi np. ktoś musi zostać pilotem, stewardesą, bagażowym na lotnisku itd. żebyś Ty mógł odbyć lot.


@tumbleweed91: przeciwdziałającym trendem jest automatyzacja, wiele może się zmienić w ciągu 10-15 lat. Wiele krajów rozwiniętych ma starzejące się społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@Adiog Aktualnie dwie pary znajomych 30+ staraj się o dziecko i nie idzie od 2 lat. Reszta znajomych już praktycznie ma dzieci. Ale oddaje swoje do żłobka, ja mam 32lvl to czuję się jak dzieciak wśród tych wszystkich starszych rodziców
  • Odpowiedz
@Adiog: przed 2018 Byliśmy na "górce" - kolejna fana wyżu powojennego ale ze względu na trwający tręd niskiej dzietności prawie nie było tego widać. Teraz mamy zjazd
  • Odpowiedz