Wpis z mikrobloga

Co się stało w #polska po 2018 roku, że #p0lka przestały rodzić?

Plusujcie dla zasięgu, zróbmy prawidziwy brainstorm.

#nieruchomosci
#rozowepaski
Adiog - Co się stało w #polska po 2018 roku, że #p0lka przestały rodzić?

Plusujcie d...

źródło: IMG_6655

Pobierz

Przyczyna niskiej dzietnosci

  • TikTok brain (czekanie na księcia z 1% najlepszych 41.9% (904)
  • Ceny nieruchomosci 23.9% (515)
  • Ceny utrzymania dziecka 20.1% (433)
  • “Karierowiczki w korpo” 14.2% (306)

Oddanych głosów: 2158

  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RobieZdrowaZupke
A dzięki PO nie mamy już prawdziwego OFE, dzięki PiS mamy niższy wiek emerytalny, dzięki lewicy mamy nadal nierówny wiek emerytalny kobiet mężczyzn, dzięki PiS mamy fobie antyimigrancką, która uniemożliwia merytoryczną rozmowę o tym, jak zarządzać imigracja, dzięki UE, PiS i obecnie PO mamy praktycznie niekontrolowany napływ imigrantów.

Generalnie jesteśmy w czarnej dupie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adiog: podniesiono najniższą krajową i przedszkolanki dostały podwyżkę a zarazem uczyniły nauczanie przedszkolne za nie możliwe dla robaków. Możemy sprawdzić dając ulgi podatkowe dla rodziców i zabierając 800+ który program będzie lepszy. Stopy procentowe i raty cisnące normalnych ludzi chcących założyć rodzinę, podrożał alkohol bo hehe polki piją na potęgę przez co nie rodzą się dzieci - Jarek strateg Genius. Resztę już znacie z innych komentarzy
  • Odpowiedz
  • 1
@Adiog:
- niż demograficzny
- nie trzeba już mieć 5 parobków, którzy będą tanią siłą roboczą w gospodarstwie
- zakaz aborcji
- wielka niewiadoma co się wydarzy po covidzie i wojnie 500 km od nas

tak, wiń tiktoka
  • Odpowiedz
Jakakolwiek dozwolona aborcja jeszcze bardziej zrzuci odpowiedzialność z kobiet, przez co jeszcze bardziej dzietność spadnie


@KajakDrewniany: i tu się mylisz. Dostępność aborcji wpływa na to, że pary aż tak się nie przejmują antykoncepcją. Mają swiadomość,z e w razie czego usuną sobie.
Ale już w wypadku wpadki i tak niewielka część z nich się decyduje na aborcje.
W przypadku braku wyboru i przymusu rodzenia, każdy woli dmuchać na zimne i się pożądnie zabezpiecza.
Najwięcej dzieci w Polsce rodziło się w latach '50 rodziło się nawet po 600 000 dzieci, a skrobano wtedy na skalę przemysłową, po 140k
  • Odpowiedz
patrząc po wykresach zarabiam więcej niż 99% polaków, a to gówno prawda


@zenon_z_chorzowa1: może to być prawda. Jeżeli zarabiasz ze 2 średnie, to całkiem możliwe, że zaledwie 1.5 mln ludzi zarabia więcej.
  • Odpowiedz
@wolny_kot: nie powiedziałbym. w tamtych czasach rodziło się dużo dzieci bo był tzw. baby boom. Z drugiej strony istniał model standardowej rodziny.

Nadal podtrzymuje, że legalizacja aborcji w dzisiejszych czasach jeszcze bardziej obniży dzietność do tej bliską zeru.
  • Odpowiedz
@KajakDrewniany: moja hipoteza jest logiczna, a co ważniejsze, to pokrywa się z danymi historycznymi dla Polski.

Masz odmienne zdanie jak widzę.
Możesz zatem wskazać jakiekolwiek dane które by wskazywały że wprowadzony totalny zakaz aborcji, gdziekolwiek wpłynął pozytywnie na dzietność?
  • Odpowiedz
@wolny_kot: jak to liczysz? Myślałem że to będzie tak: 17 000 000 ludzi pracuje, zatem 1 % to 170 000 i to tyle tylko ludzi zarabia w całej Polsce powyżej mnie bo wg wykresów jestem w 1 procencie Polaków. Co wydaje mi się totalną bzdurą. Czy może mam jakiś błąd w obliczeniach?
  • Odpowiedz