Wpis z mikrobloga

CZY KTOKOLWIEK JEST MI W STANIE WYTŁUMACZYĆ PO KI CZŁONEK LUDZIE NAGRYWAJĄ TELEFONAMI NA KONCERTACH?

Pytam zupełnie poważnie.

Byłem sobie wczoraj na koncercie po raz pierwszy od bardzo długiego czasu. Ledwo się zaczął, a już nad głowami zaświeciła masa ekraników na wyciągniętych rękach. Większość ich operatorów szybko odpadła, ale byli i tacy nagrywający po kilkadziesiąt minut. Widziałem kilku najbardziej wytrwałych nagrywających dosłownie cały koncert.

Co mnie to obchodzi - spytacie. A no obchodzi, bo imbecyl jeden z drugim zasłania rękami i telefonem scenę osobom stojącym za nim.

W ten sposób „operatorzy” niszczą wrażenia z koncertu innym. Może choć sami coś z tego mają? Jestem więcej niż przekonany, że absolutnie nikt tych nagrań nie ogląda, bo jakość trzęsącego się obrazu jest fatalna, kadr zajmują głównie inne telefony nagrywaczy, nic nie słychać. Ale stoi taki niczym zombie i nagrywa. Po co, dlaczego? Czy to już tak ekstremalny poziom uzależnienia, że zamiast zrobić zdjęcie lub krótkie nagranie na pamiątkę i zatopić się w muzyce ulubionego wykonawcy (bo chyba dlatego przyszli, prawda?), nagrywacze muszą koniecznie stać i i przeszkadzać innym? Przecież nagrania z koncertów często są na YT, w dobrej jakości i profesjonalnie zmontowane.

Że też ich ręce nie bolą.

Bardzo doceniam wykonawców proszących o schowanie telefonów. Na początku tego szaleństwa były jakieś pomysły strzelania laserami w matrycę nagrywaczy, ale chyba nie przeszło. A szkoda.

#polska #koncert #rozrywka #telefony #filmowanie #rozrywka #muzyka
czerwonykomuch - CZY KTOKOLWIEK JEST MI W STANIE WYTŁUMACZYĆ PO KI CZŁONEK LUDZIE NAG...

źródło: IMG_6578

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawdę mówiąc czasami oglądam (a raczej słucham) nagranych koncertów w taki sposób. Wiadomo, musi byc dobra jakość dźwięku co się nie zawsze zdarza, ale czasami jest ok. Najczęściej takich na których sam byłem, niejako pozwala przeżyć to raz jeszcze.
  • Odpowiedz
CZY KTOKOLWIEK JEST MI W STANIE WYTŁUMACZYĆ PO KI CZŁONEK LUDZIE NAGRYWAJĄ TELEFONAMI NA KONCERTACH?


@czerwonykomuch: Udokumentowanie, że się było na koncercie, pamiątka, zwykła chęć pochwalenia się.
  • Odpowiedz
CZY KTOKOLWIEK JEST MI W STANIE WYTŁUMACZYĆ PO KI CZŁONEK LUDZIE NAGRYWAJĄ TELEFONAMI NA KONCERTACH?


Pytam zupełnie poważnie.


@czerwonykomuch: no to ja ci odpowiem, ale pewnie i tak tego nie oczekujesz bo chcesz tylko potwierdzic swoje p---------e.
Otoz ja nagrywam na koncercie, zeby sobie za kilka lat obejrzec, i nie, nie jest to to samo jak obejrzenie na yt jak ktos nagral. Siadamy sobie z rozowa kilka razy do roku i ogladamy gdzie bylismy ALE jest jedna sprawa, i napisze
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Ja na koncercie żadnym nie byłem, bo średnio mnie to jara, ale jak bywałem na meczach, to nagrywałem jakieś tam fragmenty i nie po to, żeby później obejrzeć stricte ten fragment, bo przecież powtórkę całego sobie mogę w necie puścić, tylko jako odtworzenie wspomnień. Ostatnio szukałem jakiegoś zdjęcia w galerii i trafiłem ja jedną fotkę jak stoję przed halą i 20s filmik, tylko tyle wystarczyło, żeby dostać "flashbacków" i
  • Odpowiedz
  • 1
@Brzychczy

Możliwość pochwalenia się innym swoimi przeżyciami jest dla nich ważniejsze niż samo doświadczanie tych przeżyć.


Mogłoby minutę nagrać i też by było
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: To jeszcze nic, pokolenie debilui idzie na koncert i zamiast oglądać i słuchać to nagrywa i ŚPIEWA!
Potem normalny człowiek zamiast słuszeć wokalistkę słyszy zawodzenie jakiejś tępej dzidy. I to wszystko za jedyne 500zł XD
Serio ostatnie pokolenia to są idioci.
  • Odpowiedz
Otoz ja nagrywam na koncercie, zeby sobie za kilka lat obejrzec, i nie, nie jest to to samo jak obejrzenie na yt jak ktos nagral.


@Instrybutor_z_Orlenu: niby czemu? Bez wyjaśnienia to akurat ten argument brzmi jak p---------e. Jedyne co mi przychodzi do głowy to widok z własnej perspektywy ale nie dość, że to w sumie ma zerowe znaczenie czy widziałeś Depeche Mode stojąc bardziej po lewej czy bardziej po prawej
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch to że nagrywają to jedno, ale oni potem te trzęsące się nagrania z beznadziejnym dźwiękiem wrzucają na YT marnując tym samym czas tych, którzy chcą posłuchać nagrań koncertowych, człowiek naiwnie klika i już po chwili wie, że został wydymany, bo nagranie jest do d--y
  • Odpowiedz
ale do tego wystarczy zdjęcie lub krótkie nagranie. Ale nagrywać CAŁY KONCERT?


@czerwonykomuch: Nie wiem, niektórzy potrafią iść na koncert i na przykład stream z niego robić lub później go na youtube wrzucać.
  • Odpowiedz