Wpis z mikrobloga

@pamareum:

Na Cyprze mieszkania mają już teraz średnio 140m2 i tak właśnie jest


Spoko, tylko nie wspomniałeś, że sytuacja ekonomiczna na Cyprze jest nieciekawa... czyli jednak ekonomia i dobrobyt ma wpływ na dzietność?

Housing prices are quite expensive, and, according to Alex Loizou, CEO of Askwire, “it is unlikely that home prices will drop significantly in the near future.” Additionally, while 73% of Cyprus’ population is employed, the average salary
  • Odpowiedz
20 letnim Polakom możesz dać 100m2 mieszkania, a i tak nie będą się rozmnażać


@pamareum: Skąd ten wniosek? Bo tak jest na zachodzie? Od kiedy Polska ma takie same wynagrodzenia jak na zachodzie?
  • Odpowiedz
  • 2
@Sebastix: opisałeś niemalże mnie. Pierwsze dziecko w wieku 35 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°) a i tak kupowałem mieszkanie dużo taniej niż jest obecnie, a wynajem to chyba 2x podrożał. Jak ceny nie spadną to za chwilę się w ogóle dzieci nie będą rodzic, bo 90% przyjezdnych 30-latków będzie mieszkać na wynajmowanych pokojach.
  • Odpowiedz
dodatkowo żeby się dopchać do dobrych zarobków musisz się bardzo wyróżniać albo być z rodziny politycznej. Pracowity ale średni dorobo się garba


@Ritowel11: ja #!$%@?... dlaczego ciągle idioci powtarzają ten slogan. Siedzisz pewnie w jakimś zakładzie pracy w Polsce B dostajesz minimalną, narobiłeś dzieci i płaczesz o swój los. Wystarczy robić COKOLWIEK i zarobisz ogromne pieniądze. Gość co mi zakładał trawnik skasował 15tys. Gość od nawodnienia drugie 15tys.
  • Odpowiedz
@zbyszko-z-bogdanca: Prawda jest taka, że nawet jakby każdy młody człowiek dostał mieszkanie to niewiele to pomoże a nawet może pogorszy sytuację, bo ludzie będą mieli kasę na podróże, zabawę, hobby itd. i jeszcze bardziej nie będzie im się chciało zakładać nowych rodzin.

Kiedyś ludzie rozmnażali się jak króliki nawet pomimo mieszkania kilkoma pokoleniami w jednym domu, ciekawe czemu wtedy im to nie przeszkadzało.
  • Odpowiedz
Później mentalność się zmieniła i najpierw majątek, stabilna praca, kariera, domy, mieszkania, zagraniczne wakacje, samochody, psiecko, kotecko, potem ewentualnie dzieci


@Tagliacozzo: Z czego każdy etap to 20 lat
  • Odpowiedz