Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy broni/patentu na broń do celów sportowych. Pomijając kwoty na wyrobienie patentu, kupiona pistoletu i innych przyrządów (okulary, nauszniki itp.), jakie koszty czekają was każdego roku oraz co musicie zrobić, aby taki patent/broń utrzymać? #bron #strzelectwo #strzelectwosportowe
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nflsteelers: składka członkowska do klubu sportowego, składka do dziś i pzss, składka do stowarzyszenia kolekcjonerskiego, koszt ośmiu osobostsrtów w zawodach zgłoszonych do pzss (zależy od organizatora zawodów) koszt amunicji niezbędnej do wzięcia udziału. W najtańszym stowarzyszeniu w Polsce (Braterstwo) to łącznie niecałe 400PLN z własną bronią i amunicją i około 600-700PLN z bronią i amunicja klubową.
  • Odpowiedz
@nflsteelers: jak kolega wyżej napisał

tylko zwróć uwagę, na to że jak faktycznie będziesz chciał sie nauczyć strzelać, to trzeba chodzić i trenować
jeśli Klub który wybierzesz ma swoją strzelnicę, w cenie rocznego członkostwa będziesz miał darmowe wejścia, tarcze i takie tam
  • Odpowiedz
W najtańszym stowarzyszeniu w Polsce (Braterstwo) to łącznie niecałe 400PLN


@Podstarzaly_Mandalorianin:
z ciekawości podsumowałem przy własnej broni i można zejść na 274zł jak strzelasz 4P+2K z 22lr i 2x5 z breneki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

60zł klub, 70zł pzss, 80zł starty, 60x 22lr po 40gr, 10x breneka po 4zł. Chyba że o czymś zapomniałem?
  • Odpowiedz
@nflsteelers: ile trzeba to składka+zawody, które w Braterstwie odbębnisz za śmieszną kwotę tak, jak ci wyżej koledzy napisali.
Ale prawda taka, że jeśli już masz zabawki to na tę strzelnicę chodzisz minimum raz w miesiącu i wystrzeliwujesz sporo ammo. Jak się bawisz .22 LR to pół biedy, jak idziesz w .223 i .308 to zaczyna być ciekawiej.
  • Odpowiedz
@Dolan: tak, ale ja jestem leniwy, strzelam PSP, pcz, pdk, pm, KSP, kcz, strzel 5, strzelba 10 na jednych zawodach i mam wyje na resztę sezonu, opędzam osobodtsrty na jednych zawodach. Drożej, ale nie muszę tyle razy jeździć na W23, gdzie muszę całe miasto przejechać wzdłuż z Mokotowa, lepiej pańszczyznę odrobić na raz a potem ew. dla funu strzelać KSP albo PSP żeby januszy dupa piekła ;).
  • Odpowiedz
@Dolan: da się, poszukaj dobrze a szczególnie poszukaj w Niedzielę, a jak nie znajdziesz to ci podpowiem Strzelba25m10: Strzelba gładkolufowa, 25m, 10 strzałów breneką, tarcza TS/2
-- Strzelba25m5: Strzelba gładkolufowa, 25m, 5 strzałów breneką, tarcza TS/2.
  • Odpowiedz