Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci pamieta ktoś jeszcze dymy jak deweloperuchy nakręcały hejt na wykopkach i w polskim necie na ogródki działkowe w dużych miastach? Tak mi się przypomniało i chciałem wam również przypomnieć o tym wspaniałym wydarzeniu xD
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
@voov100: W sumie te ogródki działkowe to czasem może być dobry teren pod to budownictwo społeczne, jeśli rzeczywiście ma do niego dojść
  • Odpowiedz
może być dobry teren pod to budownictwo społeczne,


@MG78: I w zasadzie tylko tak gminy mogą je zabudować. Tylko inwestycjami celu publicznego, więc rozdawanie ich deweloperuchom i tak by nie przeszło. Tyle że akurat gminom dzialek nie brakuje.
  • Odpowiedz
  • 13
@Tagliacozzo: Myślę, że taka Warszawa ma kilka ogródków działkowych w dobrych lokalizacjach, do których nie trzeba dobudowywać infrastruktury, mają obok stacje metra, szkoły, sklepy, szpitale, itd.
  • Odpowiedz
@MG78: A nie no to pewnie. Ale ma też dużo innych niezagospodarowanych działek za które nie trzeba będzie płacić odszkodowań działkowcom a również są w topowych lokalizacjach.
  • Odpowiedz
@Tagliacozzo: Z tym odszkodowaniem to nie byłbym taki pewny bo działki to nie jest własność działkowców, a są one jedynie dzierżawione. Pewnie jakieś rekompensaty byłyby wypłacane, ale raczej nie wielkie odszkodowania.
  • Odpowiedz
@voov100: nie trzeba być deweloperuchem by szkalować RODy, wystarczy odpalić sobie mapę Gdańska na geoportalu.
Ludzie muszą mieszkać na jakichś Szadółkach ale za to na dolnym tarasie w najlepiej skomunikowanych lokacjach mamy blaszane budy ogrzewane oponami.
  • Odpowiedz
Z tym odszkodowaniem to nie byłbym taki pewny bo działki to nie jest własność działkowców, a są one jedynie dzierżawione.


@MG78: No to już mówię ci jak to działało ostatnio we Wrocławiu. Przychodzi rzeczoznawca, wycenia wszystko co na gruncie, altanki, wiatki nie wiatki, chodniki, nasadzenia itp. Gmina wypłaca odszkodowanie na podstawie operatu (można się odwołać) + dostawało się nową pustą działkę na nowopowstałym rod.
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: mi ten zjeb który udaje laskę pisał że to przecież piękny zielony teren gdzie chętnie sobie spaceruje, c--j że wszystkie RODy są zamknięte na kłódki i ogrodzone murem. XDD Wykopki nie mają zielonego pojęcia jak działa ROD ale do wypisywania bzdur są pierwsi.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm @voov100 @Raytuz @Tagliacozzo
Moja aktywność na tagu jest spora i to nie po stronie deweloperskiej, a mimo to ja też uważam że ROD powinny z miast zostać usunięte, bo one kiedyś były planowane pod miastami, ptoem miasto się rozrosło i masz teraz takie rzeczy jak w Warszawie ogródki na kole czy przy arkadii - zamknięte na kłódki szałasy uprzywilejowanych.
A powinny zostać przeniesione w jakieś miejsca nie
  • Odpowiedz