Wpis z mikrobloga

@nonOfUsAreFree: ci sami idioci potem zimą będą mieć w mieszkaniu 25stopni... bo wątpie aby tacy tyglodyci mieli domy z własnym ogrzewaniem. Jedynie na co ich stać to płacić czynsz w spółdzielni a tam wiadomo, że nawet jak skręcisz kaloryfery to masz saunę w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
nie ma to jak wydawać fortunę na ogrzewanie i jednocześnie żałować 3,5k jednorazowego wydatku i kilka stów co roku za chłodzenie XD


@Smartek: nie każdy może zamontować klimatyzację. Po pierwsze potrzeba zgody wspólnoty, a po drugie wynajmując mam zasponsorować klimatyzację? xd
  • Odpowiedz
Uwaga rozwiązuję problem: optymalną górną granicą temperatury w kraju takim jak Polska jest 25 stopni Celsiusza. 25. Nie mniej, nie więcej. 25. Nie 28, nie 30. 25 liczbą tą jest. 22 może być, jak i również 24, a nawet 20 załapie się. 26 jednak jest wykluczone, podobnie jak 27, a 31 nie ma absolutnie mowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr wspólnota/spółdzielnia z reguły na to zezwala. Jak robią problemy to często wydają zezwolenie na montaż w obrysie własnego balkonu. Co do wynajmu - zawsze można spróbować dogadać się z wynajmującym, żeby przez jakiś czas płacić na przykład niższy czynsz itd. Ale oczywiście zgoda, że są sytuacje, że nie ma takiej możliwości.
  • Odpowiedz
@willyfog no popatrz, a statystycznie to mamy takich nocy coraz więcej. I zauważ że jeśli np o 24:00 będzie 24-26 stopni, a o 5-6 rano będzie 19 stopni to ta noc już nie jest tropikalna w statystykach, mimo że zasypiając masz jakieś 25 stopni

Akurat zdarzało mi się spać pod namiotem, 16 stopni to zimno do spania? Wtedy właśnie dobrze się śpi. Nawet jak w letnie noce temperatura spada do 12-15
  • Odpowiedz
  • 3
Banda j.. ch kre....tow pisze mi ze 20 stopni jest ok do spania, zgadzam się, co więcej pełna zgoda tylko tylen jest na zewnatrz nie w domu, jak masz dom i masz sypialne na piętrze to w pomieszczeniu, masz tak nagrzane ze masz 35 + bo chata się nagrzała przez ostatnie 10 dni co temp po 35 stopni a nie wychodzisz bo ocieplenie trzyma ciepło a okno calo noc otware @Bojestestu
  • Odpowiedz