Wpis z mikrobloga

Przysiad - 370kg. No nie mój dzień ale zaliczone. Jakoś na ciężki siad do tego użeranie się z taśmami dzisiaj nie miałem ochoty, ale miałem już umówionego spotera do wiązania taśm więc stwierdziłem że i tak zrobię te siady

Próbowałem różnych wiązań, no niestety mój spoter taśm wiązać nie potrafi, więc zakończyło się lekkim związaniem na pałę, dookoła kolana i tyle. Skupiliśmy się żeby po prostu obydwa kolana były związane tak samo.

Technika trochę inna bo sztanga bardziej w stronę high bara przesunięta, do tego stopy bardziej wąsko rozstawione, żeby zrobić głębokość.

Przy zdejmowaniu ze stojaków zrobiłem błąd, pospieszyłem się po prostu i wyjąłem sztangę "plecami" robiąc jakby takie GM. Ale nie było źle, sztanga lekka była na plecach.

Schodząc jedyne o czym myślałem to o tych #!$%@? taśmach... żeby mnie znowu nie wyrzuciły z pozycji, no nie wiem jakoś odczucia mam takie że taśmy mi bardziej przeszkadzają niż pomagają jak schodzę, zamiast większej stabilności mam jej o wiele mniej bo miota mną. No ale jakoś utrzymałem pozycję zacząłem wstawać... tak się skupiłem na kontroli taśm że zupełnie zapomniałem o plecach i je "zostawiłem" co widać jak w pewnym momencie robi się garb i gdy tylko się zorientowałem zacząłem cisnąć plecami w sztangę i widać jak natychmiast się wyprostowałem i wstałem :P

To jest właśnie taka sprawa w dźwiganiu i technice, czasami jakaś grupa mięśniowa jest za słaba a czasami właśnie brakuje po prostu właściwej intencji.

W każdym razie uważam że w siadach leży i czeka na mnie kilkadziesiąt kilogramów, ale trzeba ogarnąć te taśmy i to pchanie plecami od samego dołu.

Po siadach w taśmach jak zwykle już nie miałem ochoty na nic :P Więc żadnej większej, cięższej asysty nie robiłem, tylko inne ćwiczenia.

Cały trening
Squat 370kg x 1
Wide stance Pull Through 4x12
Reverse hypers 6x15
1leg ham curls 3x15
AB 4x15

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #sport #pokazforme
IntruderXXL - Przysiad - 370kg. No nie mój dzień ale zaliczone. Jakoś na ciężki siad ...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Uj tam. Zmieniam zdanie. Któż by nie chciał powąchać takiej taśmy po rekordowym treningu. Dej mi te robote


@WyuArtykyu: Taśmy to jest nic... te neopreny co mam założone na łokciach... one dostarczają dopiero wrażeń... aż szczypie w oczy.
  • Odpowiedz
  • 13
Poza tym, nie lepiej siadać bez taśm, a potem sobie dopisywać wynik, ile by było w taśmach?


@hallowedbythyname: Heh tak robią lamusy właśnie :P Wynik raw biorą i sobie dopisują że w taśmach to by 40-50kg więcej zrobili xD A potem nigdy tego nie robią, bo okazuje się że to jednak tak nie działa.
  • Odpowiedz
  • 0
coś zapasu czułeś?


@Boleslavic: W tym powtórzeniu nie, przez te plecy które "zostawiłem", przechyliło mnie do przodu, zrobił się garb którego musiałem wyciągnąć. 5-10kg więcej i mogłoby mnie złożyć, bo bym tego nie odratował... Jednak gdybym pamiętam o tych plecach od samego dołu to możliwe że to powtórzenie by zupełnie inaczej wyglądało i robiłbym jeszcze jakieś podejście, no ale to gdybam, zobaczymy następnym razem :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Skąd taka nagła zmiana, że zacząłeś dosiadać? Pamiętam, jak tu na wykopie Ci pisałem, że sadzisz kible, to wiecznie była dyskusja, że głębokość jest idealna i nie ma potrzeby siadać głębiej, nagle jakoś pojawiła się potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Skąd taka nagła zmiana, że zacząłeś dosiadać? Pamiętam, jak tu na wykopie Ci pisałem, że sadzisz kible, to wiecznie była dyskusja, >że głębokość jest idealna i nie ma potrzeby siadać głębiej, nagle jakoś pojawiła się potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@matteo_moravietzky: Bo trzeba sobie poprzeczki stawiać coraz wyżej :) Z Janusza dźwigania aspiruje teraz powoli na zawodnika, i nie mam zamiaru zdawać się na łaskę sędziów
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Jak Ty to robisz że nie boisz się siadać z takim ciężarem? Tzn ja wiem że twoje ciało się do tego przygotowane itp ale ja np próbowałem ostatnio 220 i chyba z 10 minut się do tego zabierałem a na koniec się obsralem i siadłem za płytko xd
  • Odpowiedz
Technika trochę inna bo sztanga bardziej w stronę high bara przesunięta, do tego stopy bardziej wąsko rozstawione, żeby zrobić głębokość.

lekkim związaniem na pałę, dookoła kolana i tyle.


@IntruderXXL: Właściwie to przysiad dwuboisty ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
Jak Ty to robisz że nie boisz się siadać z takim ciężarem? Tzn ja wiem że twoje ciało się do tego przygotowane itp ale ja np >próbowałem ostatnio 220 i chyba z 10 minut się do tego zabierałem a na koniec się obsralem i siadłem za płytko xd


@Magq: Wiesz u mnie to nie jest kwestia strachu. Jest to bardziej podniecenie, ekscytacja, tym wyzwaniem które mam przed sobą. Uwielbiam ten
  • Odpowiedz