Wpis z mikrobloga

#ankieta #pytanie #polska #depresja #wolontariat

(w pytaniu zakładamy, że osoba już bierze udział w psychoterapii oraz dostaje leki)

Pytanie dotyczy Twojego zdania/opinii na dany temat.

Czy wolontariat jest dobrym pomysłem na zajęcie sobie głowy podczas walki z melancholią/depresją?

  • Zdecydowanie nie 9.6% (5)
  • Nie 36.5% (19)
  • Nie wiem/ nie mam zdania 17.3% (9)
  • Tak 26.9% (14)
  • Zdecydowanie tak 9.6% (5)

Oddanych głosów: 52

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MickM: Ale mają ciężko z czym? Wytłumacz swój tok myślenia oraz powód dla którego tak sądzisz. Według książek które czytam jest zupełnie na odwrót, chociaż to zależy od osoby oraz jej podejścia do życia.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius:
pewnie chodzi mu o to, ze to psychicznie wykańcza. jak kończą lekarze/pielęgniarki pracujące na onkologii jak im ciągle pacjenci odchodzą.

pewnie o zjawiska w stylu (nie wiem jak sa po Polsku) Compassion fatigue / Caregiver stress / Empathic distress
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: nie powiesz mi, że widok umierającego dziecka, gdzie nie jesteś w stanie nic zrobić, może mieć pozytywny wpływ na psychikę. Czasem wystarczy nieuleczalna choroba lub niepełnosprawność, żeby z pozoru zdrowi ludzie się załamali, a ty wspominasz o kimś kto ma spore problemy sam ze sobą.
  • Odpowiedz
  • 0
nie powiesz mi, że widok umierającego dziecka, gdzie nie jesteś w stanie nic zrobić, może mieć pozytywny wpływ na psychikę. Czasem wystarczy nieuleczalna choroba lub niepełnosprawność, żeby z pozoru zdrowi ludzie się załamali, a ty wspominasz o kimś kto ma spore problemy sam ze sobą.


@MickM: Według psychologa Golemana w książce Inteligencja Emocjonalna, mogłoby mieć to pośrednio dobry wpływ w zmaganiu się z melancholią/depresją. Chodzi o zmianę punktu widzenia.

W
Ordo_Publius - >nie powiesz mi, że widok umierającego dziecka, gdzie nie jesteś w sta...

źródło: choroby — kopia

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: czym innym jest pomaganie innym w potrzebie, kiedy widzisz, że twoje działanie ma jakiś sens i jesteś w stanie coś zmienić. Czym innym zderzenie z nieuniknionym i niemoc.
  • Odpowiedz