Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej #programista15k #it #informatyka #siecikomputerowe #sieci

Piszę z anonima bo od 2 lat mam perma, ale w moim sercu zawsze mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potrzebuję porady w kwestii zrobienia sieci w domu, a sieciówkę porzuciłem jakieś 10 lat temu, zresztą, nigdy techniczny nie byłem, choć jak przerzucałem #cisco kontenerami jako handlowiec, to sieć jeszcze potrafiłem zaprojektować. Teraz tylko #cloud

W dużym skrócie- będę miał wyjście na świat 940/60 z toya, do każdego pomieszczenia mam puszczone parami skrętkę kategorii 5 i 6, w strategicznych miejscach mam więcej kabli puszczonych. Potrzebuję w niedrogi sposób ogarnąć LAN i WIFi. Wstępnie celuję w cipsko 2960 48 portów 1Gb z poe + 7 szt air 2702 no i gibica na miedź. No i zastanawiam się teraz, czy potrzebuję jakiś router normalny (np. znalzałem tanio ASA5520, choć nie wiem czy on podejdzie) czy taki z toya ogarnie temat kilku apeków i ze 30 punktów po miedzi? Jak nie to w jaki router celować? Mam jeszcze TP-Link Archer AX55 Pro ale... sam nie wiem...

Nie mam kasy żeby teraz zrobić niewiadomo co, ważne żeby było 1Gb na port, no i jak coś robić to niech to będzie po bożemu zrobione. Docelowo jeszcze w szafę wleci jakiś NAS i to by było na tyle.

Z góry dziękuję za rady.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim ja mam 24 porty
TP-LINK Switch TL-SG1024D
i router w stylu
TP-Link TL-ER605

Do LTE wystarcza, ale bede modernizował na switcha z kilkoma PoE bo jest tego sporo, moze pare sztuk 10Gbp. Router musi miec odpowiednią prędkość translacji (NAT), zazwyczaj ten od dostawcy ma. Mozna sobie wymienić jak sie chce jakies swoje funkcje dodatkowe. Ja potrzebowałem miec backup dlatego interesowały mnie przynajmniej 2 porty WAN i wtedy wszystko robiłem możliwie
  • Odpowiedz