Wpis z mikrobloga

Odezwał się do mnie były szef u którego pracowałem w 2021 roku na umowie zlecenie, wtedy jeszcze jako student.
Poprosił mnie żebym podpisał mu kwit o treści "oświadczam że w trakcie zatrudnienia w firmie XXX wynagrodzenia za przepracowane godziny plus premie uznaniowe i nagrody w różnej wysokości otrzymałem zgodnie ze stanem faktycznym, pit-11 za przepracowane okresy otrzymałem, potwierdzam i nie roszczę sobie z tego tytułu żadnych pretensji"
I olałem sprawę bo było to ponad tydzień temu a miałem ważniejsze rzeczy na głowie, a ten mnie straszy, że jak mu nie podpisze to skarbówka zaprosi mnie na rozmowę xd że ponoć są jakieś kontrole za rok 2021 i muszę mu to podpisać.
Problem w tym, że w 2021 miałem 4 różnych pracodawców plus praca za granicą, nie pamiętam czy wysyłał mi przelewy czy dawał gotówkę xD podejrzewam, że robi sobie jakiś dupochron.
Coś mi grozi czy podpisać mu to dla świętego spokoju? #praca #podatki #pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BeDoEl: sprawa wygląda tak, że nie dopilnowali jakiegoś papierka albo urząd jest nadgorliwy.
Jak to drugie, to sam obsrasz zbroję, jak dostaniesz list z wezwaniem na przesłuchanie w charakterze świadka.
Abyś coś podpisał, powinni podać kwoty, jak mniej więcej jest to zgodne z tym co pamiętasz to podpisz im na odpi***dol.
  • Odpowiedz
@BeDoEl ja bym go olał, przypuszczam że mógł ludziom płacić do ręki za nadgodziny czy coś takiego i chyba mu się kontrola zapowiedziała. Tobie nikt nic nie zarzuci skoro masz Pit i go rozliczyłeś.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sberatel też tak przypuszczam, sporo nas było studenciakiow na zleceniowkach i niektórym być może placil minimalna na przelew a reszta do ręki. Kombinator był straszny bo zatrudnił swoją babę z tego co pamiętam na chwilę a później zaszła w ciążę i ZUS robił kontrol i udaremnił jego plany xD
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Jeśli chcesz mu pójść na rękę i zrobić dobrze ot tak, to podpisz. Jeśli masz powody, żeby nie miał za łatwo to jeszcze go роdpierdol, jeśli US rzeczywiście Cię wezwie
  • Odpowiedz