Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #gielda

Zachowanie s&p po pierwszym cięciu stóp:

1987: góra 3.1% w ciągu 9 dni później dół 35%

1990: pierwszy dzień bez zmian, później dół 21%

2001: góra 3.1% w ciągu 19 dni, później dół 45%

2007: góra 3.6% w ciągu 16 dni, później dół 58%

Takie przypomnienie dla młodszych, że cięcia stóp to nie zawsze jest dobre info ¯_(ツ)_/¯
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@#!$%@?: Fed widzi, że gospodarka się sypie i trzeba jej ulżyć. Ma to przełożenie na giełdę.
Podobno działania banków centralnych przypominają jazdę autem z 5 sekundowym opóźnieniem reakcji. Trzeba skręcać już 5 sekund przed zakrętem.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ponieważ stopy tnie się w momencie nadchodzącego spowolnienia, żeby rozruszać gospodarkę. Póki jest ok, można je trzymać na stałym poziomie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@#!$%@? mówi się że: monetary policy has long and variable lags. W pewnym momencie zachodzą odpowiednie warunki np. stan Beveridge curve gdzie wchodzimy w procesy nieliniowe samonapędzające się. Ale nigdy tego nie wiesz czy te warunki juz są bo dane z rynku pracy są mocno lagging, a jak zaczniesz ciąć za wczesnie to ryzykujesz odbicie inflacji itd. To się nazywa reflexivity. Np. Ludzie tracą pracę (lub boją się ją stracić), wydatki spadają,
  • Odpowiedz
@kdgc: @Reevo @tom-ek12333 tak właśnie myślałem tylko zastanawiałem się czy to jest dla inwestorów wystarczający powód do realizowania zysków. Przecież lag działa też w drugą stronę i jeżeli jest sygnał do cięcia stóp to po okresie lagu czek nas okres prosperity i teoretycznie nowe ath
  • Odpowiedz
@kdgc: Cięcia stóp to żadne info bez znajomości przyczyny cięcia stóp. 2001 było bezpośrednią odpowiedzią na bańkę dotcomowa i zamach 2001, 2007 na bańkę mieszkaniową i bankructwa banków inwestycyjnych, więc grube akcje i to one były przyczyną zjazdu na giełdzie, a nie cięcia same w sobie. No i, stopy są przyczyną uniknięcia lub złagodzenia recesji, a nie recesja jest przyczyną obniżki stóp. Dla przykładu cięć z 2020 nie zamieściłeś, gdzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@#!$%@? to tak nie działa, większość prawdziwych(nie wykopowych) inwestorów: banki, fundy, towarzystwa ubezpieczeniowe są rozliczane za performance zwykle w cyklu rocznym. Masz maksymalizować zysk albo chociaż minimalizować stratę albo cie #!$%@?ą z roboty. To jest tzw real money i smart money i oni wygenerują taki flow, że trzeba mieć jaja ze stali żeby się wtedy nie osrać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aeiou12345 napisałem "nie zawsze" i nigdzie nie napisałem, że są przyczyną. Masz częściowo rację w tym co napisałeś, ale przeczytaj sobie inne odpowiedzi moje w tym wątku i możemy wrócić do dyskusji.
  • Odpowiedz
@kdgc: Przyrost bezrobocia z 4,1% na 4,3% i wzrost GDP 2,8% q/q to nie jest żadna recesja. Mamy jakieś tam spowolnienie, inflacja prawie u celu, więc najwyższa pora na obniżki, żeby uniknąć recesji i deflacji, nic więcej. Po drodze nie było zamachu na WTC, bańki na mieszkaniach i schematu ponzi banków inwestycyjnych, że te stopy będą podwyższane, totalnie inna dynamika zdarzeń.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@aeiou12345 to nie ma kompletnie znaczenia, trupy w szafie są zawsze zmieniają się tylko szafy, przypomnij sobie upadek svb i credit suisse, pooglądaj przesłuchania z kongresu, sprawdź sytuacje na rynku CRE(commercial real estate) i ekspozycję banków na to, weź pod uwagę że w Chinach banka na nieruchach tak jebla że gospodarka nawet teraz nie reaguje na mega stymulus, ale przede wszystkim postaraj się zrozumieć co napisałem, sprawdź sobie co to są
  • Odpowiedz
@aeiou12345 W Ameryce niby jest nieźle, a nawet dobrze - ale jak amerykańskiej korpo chcą utrzymać te wysokie predykcje zysków podczas gdy Europa w stagnacji, a Chiny nie lepiej.
  • Odpowiedz
@aeiou12345 PKB jest wskaźnikiem opóźnionym. Predykcje wzrostu PKB w obliczu nieuchronnie zbliżającego się kryzysu bywają notorycznie błędne. FED nie widział kryzysu w 2008 roku, nawet gdy były widoczne oczywiste pęknięcia.

Amerykański rynek biurowy jest pod silną presją
https://hbr.org/2024/07/u-s-commercial-real-estate-is-headed-toward-a-crisis

AI to bańka, gdzie big tech wydaje miliardy dolarów na sprzęt nvidia & co bez jasnej wizji generacji zysków. AI CapEx bubble w pełnej
OskariuszKonduktorski - @aeiou12345 PKB jest wskaźnikiem opóźnionym. Predykcje wzrost...

źródło: temp_file6240462808053372395

Pobierz
  • Odpowiedz
@kdgc: @OskariuszKonduktorski Ale ja się odniosłem konkretnie, nie widać na horyzoncie żadnych przyczyn do krachu ani recesji, a to co wymieniacie to takie strzały na oślep dla podparcia z góry założonej tezy. Mylicie skutek z przyczyną, wydarzenia dynamiczne ze statycznymi, stosujecie analizę wsteczną i obejrzeliście za dużo powtórek Big Shorta i Margin Calla i snujecie takie przypuszczenia, spoko, wykop idealne miejsce do takiego mądrzenia się.

Credit Suisse dokapitalizowane, wprowadzili
  • Odpowiedz
@OskariuszKonduktorski: No spoko, jeśli twierdzisz, że potrafisz przewidywać duże jednostkowe zdarzenia typu atak na WTC, upadek Lehmann Brothers, covid19, wojna na Ukrainie, to zazdroszczę szóstego zmysłu i życzę powodzenia w inwestowaniu ;) Dla mnie na przykład jest to niemożliwe i nawet się tego nie podejmuję, pracownicy FEDu w swoich projekcjach myślę, że podobnie bo to działanie na poszlakach, a nie faktach. Równie dobrze powinni obniżyć już stopy bo credit suisse
  • Odpowiedz