Wpis z mikrobloga

#mongolia #stepy #vlog #podroze

Cześć jestem w Mongolii aktualnie, będę wyruszał w stepy niedługo, może jest coś co was interesuje, a nie mogliście znaleźć odpowiedzi? Chciałbym zebrać nurtujące was pytania, bądź ciekawiące was. Ja sam jestem Mongołem, który mieszka od urodzenia w PL, a w Mongolii bywa czasem na wakacjach. Więc może do mnie macie pytania. Finalnie chciałbym nagrać materiał i wrzucić na YouTube.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@DrJudym kuchnia mongolska jest prosta i nie wymaga dużo składników, masz np. Tsuivan, które składa się z własnoręcznego makaronu + mięso, marchewka, ziemniaki, kapusta / albo Buuz czy Hushuur, gdzie wystarczy mąka, mięso, czosnek i cebula. To jest dobre, mógłbym pokazać jak rodzina na stepie stara się wykarmić rodzinę
  • Odpowiedz
@ande17: jeśli można prosić zawołaj mnie jak już opublikujesz vloga
Mnie bardzo interesują aspekty praktyczne
- czym poleciałeś, jaką trasą i ile to kosztuje
- kwestie komunikacji z ludzmi; czy da się dogadać po angielsku/rosyjsku
- poziom cen i możliwość płatności kartą
- internet/jego brak, zasięg telefonii
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth postaram się zebrać odpowiedzi i umieścić w filmie, dzięki za pytania, tak na szybko to
lot - to przed wojną wygodna opcja było przez Moskwę, w tamtym okresie bilet w dwie strony mieścił się w 3-4k, teraz się leci przez Frankfurt, Stambuł i od niedawna można z Pragi, w tym wariancie koszt mieści się w okolicach 4-5k
angielski to wiadomo, że dogadasz się z młodszymi jakoś, ze starszymi
  • Odpowiedz
może jest coś co was interesuje, a nie mogliście znaleźć odpowiedzi


@ande17: gdzie znajduje się grobowiec Czyngis-chana? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to ja chętnie obejrzałabym jakieś solidne, zgłębiające temat materiały o mongolskim szamanizmie i o Dukha.
Chętnie też dowiem się na co zwrócić uwagę kupując tovshuur, czy są jakieś sprawdzone, mongolskie sklepy oferujące wysyłkę za granicę, które
  • Odpowiedz