Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie system wprowadzania głosowego w Windows 10 (a jak wiadomo o nie ma tam wprowadzania w języku polskim, przynajmniej mi nic o takim czymś nie wiadomo). Nie działa to jakoś zajebiście ale mam mikrofon za pięćdziesiąt złotych spokojnie można dyktować pytania na przykład do czata GPT. Całość oparta o API VOSK i pywinauto. Ktoś zainteresowany?

Tak na marginesie ten wpis powstał właśnie przy użyciu tego skryptu.

#programowanie #python
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@KomendaGlownaPolicji: Defakto tak, tylko jak chcesz zatwierdzić to co wpisałeś polu tekstowym to trzeba użyć enteru. trzeba by też było pomyśleć nad równoczesnym używaniem wielu modeli językowych bo na razie można używać tylko jednego języka w trakcie sesji.
  • Odpowiedz
  • 1
@horus666: okej tu jest wrzutka: https://pastebin.com/4QzP693F w zasadzie nie jestem autorem tego skryptu w stu procentach (a nawet w 10% ) , po prostu użyłem przykładu z oficjalnego repozytorium VOSK i dodałem funkcje wywołującą funkcje wysyłającą klawisze do systemu operacyjnego z biblioteki PyWinauto. Zależności to oczywiście VOSK i pywinauto. Jak ktoś chce to może sobie obrobić ten skrypt.
  • Odpowiedz