Wpis z mikrobloga

Wiecie może czy planowany jest jakiś rządowy program pomocowy dla osób, które kupiły akcje Intela na górce?

Takich osób nie ma dużo więc myślę, że jakby wszyscy Polacy zrzucili się po 5zł to łatwo udałoby się wypłacić wszystkim rekompensaty. Dobrze myślę?

#nieruchomosci #gielda #kredythipoteczny #kredyt2procent
Czoso - Wiecie może czy planowany jest jakiś rządowy program pomocowy dla osób, które...

źródło: intel

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 18
@Czoso

Dla osób, które mają wątpliwości chciałem dodać, że jak damy każdemu poszkodowanemu po 100k to oni je wydadzą na jedzenie, ubrania etc. więc wrócą do gospodarki i ją zastymulują.

Można liczyć na was mirki?
  • Odpowiedz
Dopłaty do strat giełdowych to mega pomysł! Wyobraź sobie, że Polska stałaby się mekką inwestorów, gdzie każdy mógłby łatwo pomnażać swoje oszczędności. Nasza GPW codziennie biłaby nowe rekordy – bo przecież im wyżej, tym lepiej, nie?

Wyobraź sobie: codziennie nowe ATH, a kasa płynie tam, gdzie trzeba – na giełdę! Każdy, dosłownie każdy, od wujka Staszka po ciotkę Kazię, a nawet babcia dla wnuków, kupowałby akcje jak szalony. Babcia, która zwykle chowała pieniądze w skarpecie, teraz inwestowałaby w Azoty, KGHM czy Orlen. Na każdą okazję – urodziny, imieniny czy święta – wnukom pod choinkę wręczałaby pakiety akcji. Wnuki, zamiast bawić się zabawkami, śledziłyby notowania giełdowe, ucząc się od małego inwestowania. I wyobraź sobie te rozmowy przy niedzielnym obiedzie o strategiach giełdowych! Wujek Czesiek z dumą opowiadałby, jak ostatnia dywidenda pozwoliła mu na zakup nowego grilla, a ciotka Basia planowałaby kolejne inwestycje, patrząc na rosnące słupki na wykresach.

Nawet gdyby rynek zaczął się chwiać, mamy dopłaty do strat, więc zero ryzyka. Ale to jeszcze nie koniec! Co powiesz na kredyt 2% na zakup akcji? Elektorat byłby wniebowzięty, bo nikt nie lubi wysokich kosztów. A jakby pojawiły się problemy, zawsze można wprowadzić wakacje od tych 2%. Inwestujemy na dźwigni, bez żadnego stresu!

A
  • Odpowiedz
Wiecie może czy planowany jest jakiś rządowy program pomocowy dla osób, które kupiły akcje Intela na górce?


@Czoso: Hola, hola! Najpierw trzeba rozprawić się z pomocą dla inwestorów Nvidii - oni mają pierwszeństwo. Potem Intel i tradycyjnie XTB...
  • Odpowiedz