Wpis z mikrobloga

#pytanie #dom #ogrodnictwo #osy

W garażu na działce zalęgly mi sie osy. Znalazłem na nie doraźny sposób (spryskać dobrze Muggą 50%, w ciągu dosłownie sekundy zaczynają s--------ć aż miło, a te, które przeżyją, długo nie pożyją - po ok.30 sekundach mogę już bezpiecznie zdjąć gniazdo).

Problem w tym, że wracają (widocznie im tam dobrze jeżeli chodzi o światło, temperaturę, wilgotność, przewiew itp.) i już po kilku dniach próbują znów założyć gniazdo w tym samym miejscu. Wtedy wiadomo, Mugga i od nowa.

Jak pozbyć się ich na stale?
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Catmmando: mam działkę ogrodniczą w której regularnie mi się osy zagnieżdżają, użyłem preparatu na mole vigonez neptune (mają też na osy ale akurat taki mialem) nie było śladu po osach do końca sezonu
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: idz do castoramy i kup jakis muchozol albo cos w tym stylu. mugga to ty sie mozesz popryskac na komary. Potrzebujesz czegoc co je wybije
  • Odpowiedz
  • 181
@Pink_Floyd kup gaśnice na osy, poczekaj do wieczora aż się zlecą i zrob im prysznic, gaśnica działa tak, że większość ginie od razu, a te które przezyją i wrócą też będę zdychaly bo środek działa dłuższy czas
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: słaby sposób, bo skoro uciekają to za chwilę zaczną lepić banie gdzie indziej. Najlepiej używać sprayu, ale jak nie masz to poczekaj na noc, nalej do reklamówki trochę benzyny, poczekaj aż część odparuje i ściągnij banie tą reklamówką. W ciągu minuty wszystkie osy powinny się zatruć oparami, ale dla pewności trzymaj dopóki słyszysz bzyczenie
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: ja po prostu regularnie rozwalam ich gniazdo kijem, za jakiś czas osy sie orientują że nie są tu mile widziane. Ale fakt, historia co roku sie powtarza.
  • Odpowiedz
  • 0
@radoskor3: @srgs @rafal_13 @szach-perski @piteross:

W waszych wypowiedziach widzę pewne ukryte założenie - że to wciąz robi ta sama grupa os i jeżeli je wybiję, to będę miał spokój.

A to nie jest tak, że za chwilę przyleci nowy rój i znów kierując się instynktem i parametrami (wspomiane światło, temperatura, wilgotność, zacienienie, przewiewy) uzna róg mojego garaż za idealne miejsce do życia?

Szukam czegoś, co
  • Odpowiedz