Wpis z mikrobloga

Im starszy tym coraz bardziej jestem dumny z bycia Polakiem. Cieszę się ze u nas ludzie na ogół trzeźwo myślą i wyśmiewają takie rzeczy jak dzieją się na zachodzie. Jestem spokojny że do nas nie dotrze „postępowe” myślenie.

#olimpiada #paryz2024 #paryz #francja
  • 14
  • Odpowiedz
@future_: Jesteśmy, w wielu aspektach, za starym zachodem jakieś 40-50 lat, więc jeśli wcześniej mentalności ludzkich nie zresetuje jakiś dramat typu III WŚ, albo za mordę nie weźmie jakiś taliban religijny, to nasze społeczeństwo będzie szło tą samą drogą. Tempo laicyzacji dawno tak nie przyspieszyło jak za pisowskich rządów.
  • Odpowiedz
  • 12
@tombeczka Tyle, że to co dzisiaj widzieliśmy to tez przejawy pewnego rodzaju kultu, kierowania się jakimiś zidiociałymi zasadami moralnymi. Kiedyś śmiałem się ze sformułowań „ideologia lgbt” czy „ideologia woke”, dziś uważam je, za w 100% adekwatne.
  • Odpowiedz
@Daqnny:

Cieszę się ze u nas ludzie na ogół trzeźwo myślą


Nie wiem co dokładnie masz na myśli, ale mnie przeraża skala głupoty Polaków i ich chłopskiego rozumu. Często wylewa się aż antynaukowość, jakby wykształcenie i nauka było czymś śmiesznym i zmyślonym.
  • Odpowiedz
@future_: Na zachodzie też większość tego nie popiera i uważa że to jest #!$%@? żeby takie coś promować. Tylko władze to pchają, a póki się dobrze żyje i brzuch pełny to nikt protestować nie wychodzi. Jedyna różnica względem polski to że w PL jak gość z brodą z sukience będzie publicznie piętnowany a na zachodzie będą mieli na niego #!$%@? póki nie szkodzi.
  • Odpowiedz