Wpis z mikrobloga

@dzidek_nowak nie odpalany i znajomy mówi, że mógł od środka się posypać. Doradził, żebym wlał do dilnika nowy okej plus naftę, czy coś, żeby tozruszac, żeby tłoków nie wywalilo. Jak będę myślał, o uruchomieniu, to pogadam że specjalistą
  • Odpowiedz
Facet by na takie szczegóły nie zwrócił uwagi


@dzidek_nowak: niejeden pisze piórem. Sama tez kiedys troxhe uzywalam i o ile lżej się pisalo, niz dlugopisem ktory trzeba bylo przyciskac. Ostatnio w ogole modne sa zajecia z kaligrafii bo to to bylo upierdliwe za czasow pradziakow, teraz wraca do mody. Stare pismo wyglada zupelnie inaczej.

Ostsrnio w tv pokazywali jak zamykano kapsule czasu, co ma sie otworzyć za 100 lat, i
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: no jakby nie bylo duzych luzow to opuszczasz podnosnik do konca (nic nie musi trzymac), a plug sobie idzie elegancko na samym kółku.
Najczesciej siadaja same uszczelnienia na tloku, koszt pare zlotych i na powoli 2 godziny roboty. Takze lepiej zrobic niz sie wkurzac:)
  • Odpowiedz
  • 1
@Pani_Popiolek różnie bywa. Ogólnie trzeba robić fizycznie. Wszystko byłoby lepiej jakby doba miała ze 32 godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą, wpadaj. W okolicy jest agroturystyka to Cię oprowadzę itp.

@WrzeCiOna uwielbiam takie zwracanie uwagi na szczegóły. Stąd podpisy składam specjalnie piórem. Pokażesz mi jak piszesz? Tzn. zdjęcie?

@ArchaAniol no właśnie te 2 godziny u mnie jako laika zrobi się 5 godzin a tyle to
  • Odpowiedz
po ile za metr u Ciebie jest ten owies?


@dzidek_nowak: znajomym zawsze sprzedaje po aktualnej cenie pszenicy na lokalnym skupie (w tej chwili coś koło 70 cebulionów u mnie :(. Ale z tego co patrze na olxie to chcą i po 120-130. Gołębiarze w #!$%@? to biorą ode mnie, bo taki owies nie tuczy gołębia, dzięki czemu może ten posrany szczur latać bez obciążenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, nie lubie gołębi kierwa (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
  • 0
@dzidek_nowak aż czuję ten zapach. takie widoki kojarzą mi się z wakacjami na wsi za młodu, bo ja mieszczuch ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale bardzo mi się miło zrobiło przez to zdjęcie, 10 lat młodziej
  • Odpowiedz
Ale z tego co patrze na olxie to chcą i po 120-130

@kapitan_kielon: cholera a mi na OLX nie pokazuje i najbliższy wynik mam z podkarpackiego. Nawet marketplace przeszukałem na FB.

bo imieniny mam czy coś heh

@kapitan_kielon: no to wszystkiego najlepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To widzę, że wzięło Cię na gospodarzenie pełną parą. U Was jest inny typ gleby. Mimo, ze niedalego ode mnie to gliniastych gleb u mnie nie ma ale za to zróżnicowanie duże jest od
  • Odpowiedz
szkoda tylko,że nie dorzucasz się do gospodarki płacąc podatki jak inni...


@HrabiaZet: przepraszam Pana ale podatki i inne składki mi państwo zapieprza w co miesiąc w wysokości około 1/3 pensji. Dodatkowo paliwo do ciągnika też ma w sobie podatek.
A że mam trochę ziemi na własny użytek nie do zarobku to mam od tego podatek płacić? Płace np. podatek za ziemię do samorządu.
Jakie jeszcze podatki byś chciał? Wstyd...

@
  • Odpowiedz
podorywka tzn. takie płytkie przeoranie po wykoszeniu. Gdzie po tym za jakiś czas znów będzie orane już właściwie i głębiej.


@dzidek_nowak: to ja wiem, myslalem że napiszesz że orasz na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) na 10 cm :). Na piachu to dwója i gazu od chu.. i ma isc
  • Odpowiedz
przepraszam Pana ale podatki i inne składki mi państwo zapieprza w co miesiąc w wysokości około 1/3 pensji. Dodatkowo paliwo do ciągnika też ma w sobie podatek.

A że mam trochę ziemi na własny użytek nie do zarobku to mam od tego podatek płacić? Płace np. podatek za ziemię do samorządu.

Jakie jeszcze podatki byś chciał? Wstyd...


@dzidek_nowak: Śmieszna buraczana roszczeniowość ale niczego innego się nie spodziewałem.,Śmieszny KRUS zamiast ZUSu,
  • Odpowiedz
@iredbox: nie, na raz to wiadomo, że głębiej. Tylko nie za głęboko bo biały piach wychodzi. Ogólnie na tym polu spokojnie robiłem na 3. biegu mimo, że pod górkę pole jest.

@dzidek_nowak: Śmieszna buraczana roszczeniowość ale niczego innego się nie spodziewałem.,Śmieszny KRUS zamiast ZUSu, brak księgowości i podatku dochodowego, dopłaty i ulgi - ja mam płacić za Twoje rolnicze hobby jako podatnik?


@HrabiaZet: o czym ty
  • Odpowiedz