Wpis z mikrobloga

#praca #zalesie jak przetłumaczyć sobie że urlop jest po to żeby go wykorzystywać? Chłop 30 ponad lat, staż pracy grubo ponad dekadę, mam swoje pasje dla których potrzebuję czasu(ogrodnictwo, foliówki) a jak mam wziąść dni wolne na coś innego niż wakacje to mam mentalną blokadę. Jak k*rwa, niewolnik jakiś, twierdzę podświadomie że przełożony sobie o mnie źle pomyśli, co powinno mnie c*uja obchodzić, bo mam swoje życie i to ono powinno być w tej sytuacji dla mnie najważniejsze. Poproszę mnie #!$%@?ć żebym się ogarnął, pozdrawiam ( ͡° ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • 23
@21twoone: foliówki? twoja pasja to jednorazowe woreczki z plastiku?

A co do urlopu, to zacznij od zrozumienia że nie jesteś niezastąpiony, a ta praca nie jest Twoim jedynym wyjściem i zawsze możesz znaleźć inną. Pracodawca(przynajmniej w przypadku korpo) zawsze przełoży zysk nad Twoje samopoczucie, więc nie ma sensu się zastanawiać co sobie o Tobie pomyślą. Tym bardziej że w wielu firmach jest parcie na to, że na koniec roku zejść
  • Odpowiedz
Poproszę mnie #!$%@?ć żebym się ogarnął,


@21twoone: weź się, #!$%@?, ogarnij i zmień nastawienie niewolnika. Korzystam z urlopu, kiedy tylko mogę. Za 2 tygodnie idę na 3 tygodniowy urlop, staram się mieć wszystkie długie weekendy wolne, a jakbym mógł, to i tak w pracy nie pojawiałbym się zdecydowanie częściej. Ani twój pracodawca, ani twój kierownik tego nie docenią. pewnie nawet nie są świadomi twojego "poświęcenia".
  • Odpowiedz
@21twoone: możesz w trakcie urlopu ogarnąć u mnie ogródek, będziesz mieć poczucie spełnienia i #!$%@? więc powinieneś jakoś go przeżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
urlop wykorzystujesz na co chcesz, możesz cały dzień nie wychodzić z łóżka, nikt tego nie sprawdza i nikomu z tego nie musisz się tłumaczyć
  • Odpowiedz