Wpis z mikrobloga

@Aldehyd_Glutarowy: język to nie matematyka. Nawet podstawowe zwroty ulegają zmianom. To co wczoraj było poprawne, jutro może być niepoprawne. Kiedyś zdychanie nie było nacechowane negatywnie, ale teraz jest i dlatego niektórym ludziom przeszkadza zdychanie zwierząt. Śnięcie nie nabrało nacechowania negatywnego, więc nikomu nie przeszkada. Chyba nie jest to skomplikowane.
Polecam otworzyć dowolną książkę sprzed 100 lat i zobaczyć jak bardzo zmienia się język. Chociaż nawet nie trzeba czegoś tak starego.
  • Odpowiedz
@Bpnn: ale to, że ktoś odbiera negatywnie poprawna formę odpowiadającą za śmierć zwierzęcia, to nie jest wina języka, tylko tej osoby. Równie dobrze ja mogę odbierać śnięcie jako coś obraźliwego, czy to znaczy, że zmienia to już coś w stosunku do ryb?

To ludzie sami sobie wkręcają negatywne nacechowanie słowa "zdechł". To normalne słowo, nie powinno być nic zmieniane.
  • Odpowiedz
Dlatego właśnie różnimy się od zwierząt


@Aldehyd_Glutarowy: Przypomne tylko ze tez jestesmy zwierzetami :PP

Ale pelna zgoda.Zwierzeta (nie ludzie) zdychaja, Ludzie umieraja. Choc technicznie oznacza to to samo to jedno okreslenie jest dla ludzi a drugie dla innych zwierzat.
  • Odpowiedz
lewacy go za to co powiedział ukamienują


@WielkiNos: To ci którzy tam stękają w komentarzach wyzywając Bralczyka to lewacy? xDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Bpnn: dodatkowo to nie jest jakaś nowa zmiana. Jak byłam dzieckiem to moi rodzice zdecydowali się uśpić ciężko chorego psa. Już wtedy, ok. 20 lat temu nawet moi dziadkowie nie powiedzieli, że pies "zdechł". Po prostu to słowo już od dawna ma negatywny wydźwięk. A jeśli ludzie kochają swoje zwierzę, to będą wyrażać się o nim z szacunkiem.

I dodatkowo zwracam się do niektórych tutaj. Ktoś kto używa słowa "umrzeć"
  • Odpowiedz
  • 2
Ale to ludzie tworzą język. Język to nie jest matematyka. Nie jest obiektywny. Język jest taki, jaki ludzie chcą żeby był.


@Bpnn A dlaczego tamci ludzie mają rację, a nie ci drudzy?
  • Odpowiedz
@Aldehyd_Glutarowy: lewacy walczą z semantyka

Mnie to nie dziwi, to jest jeden z filarów ich wiary. Zmienić znaczenie słów tak by świat pasował do chorej lewackiej głowy. Zmiana siebie, nauka, ciężar dowodu, oni tego nie znają
  • Odpowiedz