Wpis z mikrobloga

@Xahil: chyba coś mi się obiło jakie zasady panują mniej więcej w necie ;). Co to za różnica jakie jest zaludnienie wsi do tego, że mała czy duża wieś to każda rządzi się takimi samymi prawami? O każdej porze roku są takie same prace u każdego i z pewnością, zamieszkując na takich terenach, miałeś pełna świadomość na co się piszesz. Rolnicy od wczoraj nie wymyślili nawozenia obornikiem, odprysków, orania, żniw,
  • Odpowiedz
@Logytaze: no jak to co? Wsioków będzie szybciej/lepiej/wygodniej a ciebie ma w dupie czego nie rozumiesz, taki wsiocki lifestyle. Byle sobie byle więcej resztę mieć w dupie.
  • Odpowiedz
@Rolnikt: Dobrze, że rolnicy nie szukali kłótni blokując losowe drogi byle jak najbliżej ich domów, coby na obiadek podjechać XD. Za to powinno się ich #!$%@?ć dalej, a nie bronić.
  • Odpowiedz
@cirilla1989: ma to kluczowe znaczenie. Teren zurbanizowany jest dla mieszkańców, teren przemysłowy jest dla przemysłu a rolniczy jest dla rolników. To o czym piszesz czyli parking w mieście jest częścią strefy miejskiej. Naprawdę nie miał bym nic przeciwko temu jeżeli w mojej "wsi" powstałyby nowe bloki oraz nie wiem, droga ekspreskowa i kolej. Bo moja wieś przypomina raczej małe miasto i te elementy bardziej do niej pracują niż wsiok bawiący
  • Odpowiedz
Piwniczaki z bloków z wielkiej płyty nie mają pojęcia że w żniwa liczy się każda minuta kiedy jest dobra pogoda. Nie wiedzą że praca kombajnisty teraz to często 20h pracy i 4h snu.


@kilo-bravo: Kurde. Nigdy tak na to nie patrzyłem. Przekonałeś mnie. Kombajnisty w sezonie nie powinny ograniczać żadne przepisy. Uważam też, że z legitymacją kombajnisty nie powinny go obowiązywać ograniczenia prędkości, gdy jedzie autem z domu do pracy.
  • Odpowiedz
A nie kurde na osiedlu domów ora pola syf kurz pył i hałas i ja się mam na to godzić, no nie, nie zgadzam się xD


@Xahil: Nie no. Bez jajec. Gość zrobił sobie pole na osiedlu domków, czy może jednak domki pobudowały się na polu?
  • Odpowiedz
  • 2
@Ulyssos: Prawda jest smutna. Jeżeli dochodzi do takiego wypadku, to bardzo często kierowca nie dostosowuje prędkości do warunków. Jeżeli nie zauważy hedera wystającego na drugi pas, to znaczy, że nie zauważyłby też np. samochodu stojącego na drodze w wyniku awarii czy wypadku lub rowerzystów poruszających się obok siebie.
O zmroku jadę wolniej, bo spodziewam się, że mogę napotkać rowerzystów, pieszych, czy nawet kombajny.
  • Odpowiedz
@Xahil: może zacznijmy od tego że o parkingu to ja pisze od początku w innym kontekście to raz (polecam czytać ze zrozumieniem) a dwa, wsiok czy nie ale zakładam, że przed tymi wszystkimi blokami chyba jednak były tam wpierw wioski (mniejsze czy większe ale wioski) i pola rolnicze a Ty roscisz sobie prawa do tego, że tam nie ma być rolnictwa (nawet 2ha pola), bo to niewygodne dla Ciebie i
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: no ktoś to pole sprzedał pod domki. Nie ms co się obrażać na świat że teren się urbanizuje. Trzeba odpuścić i przenieść działalność rolniczą po za teren mieszkalny i tam sobie dłubać w ziemi do 3 w nocy

@cirilla1989 no właśnie tak ma być, albo robimy że wsi miasto albo nie. Skoro wydano zgodne na przekształcenie gruntów ornych na mieszklane to znaczy że robimy miasto i rolnictwo bedzie
  • Odpowiedz
Nie ms co się obrażać na świat że teren się urbanizuje. Trzeba odpuścić i przenieść działalność rolniczą po za teren mieszkalny i tam sobie dłubać w ziemi do 3 w nocy


@Xahil: Widziały gały co brały. Nie ma co się obrażać, że mieszkasz przy polu. Trzeba sobie odpuścić i przenieść tam, gdzie pola nie ma. (σ ͜ʖσ)

Nie no. Żarcik taki. Przecież
  • Odpowiedz
a ludzie w nowoczesnych już muszą zdejmować heder bo nawet przy zjechaniu na pobocze nie minęli by się z osobówką.


@biskup2k: Byś się zdziwił. Kilka dni temu widziałem jak koleś John Deerem jechał właśnie całą szerokością drogi, jeszcze o krzaki zaczepiał. Ciekawe co by było jakby dwa takie na siebie jechały.
  • Odpowiedz
no ktoś to pole sprzedał pod domki


@Xahil: Kurcze, sorki za drugi komentarz, ale nie wiem czemu na to zdanie nie zwróciłem uwagi.

Napiszę Ci inaczej. Ktoś to pole kupił pod domki.

Masz strasznie wykoślawioną optykę.
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: możesz mi powiedzieć gdzie miałem mieszkać? Zdajesz sobie sprawę z tego, że każda działka na której stoi obecnie dom była kiedyś polem ? Widziałeś jak wyglądał np. Średniowieczny krakow a jak wygląda teraz? To jest naturalna sprawa że miasta wchłaniają wsie, że wsie w okolicach dużych miast czy w terenie gęsto zaludnionym jak u nas tracą swój początkowy rolniczy charakter. Żeby to negować trzeba być debilem sorry. Więc mamy
  • Odpowiedz
@Xahil

Dlaczego rolnicy nie potrafią usznowac tego że od 20 chciałbym sobie pochillować na tarasie w ciszy i spokoju ?


Bo taka jest specyfika żniw że jest krótkie okno i trzeba wszystko ściąć a nie patrzeć czy już 19 xD
AD 2 po #!$%@? się sprowadzales na wieś gdzie prowadzi się działalność rolniczą?
  • Odpowiedz
@Xahil: yyyy, co ci przeszkadzało żeby zamieszkać w domku jednorodzinnym w mieście? Tam już nie ma pól pod oknami... A no tak, cenaaaaa, czyli te wsioki miały taniej niż pan z miasta? Nie no, jak tak to zwracam honor xD p. S. Teraz to mam wrażenie że zwyczajnie już kręcisz z nas wszystkich bekę i napedzasz debatę swoimi głupimi komentarzami. Jeśli serio jesteś tak "barwna" osobowością to współczuję.
  • Odpowiedz