Wpis z mikrobloga

Pracuje w fabryce która prowadzi dość głośny biznes, zwłaszcza jeżeli chodzi o rozładunki i jakoś nie ma problemu z tym, że te uciążliwe dla lokalnej społeczności rozładunki odbywają się jedynie od 9 do 16 od poniedziałku do piątku. Na prośbę sasiadów wlaśnie ustawiliśmy sobie precę tak aby spełnić ich prośbę. Dlaczego rolnicy nie potrafią usznowac tego że od 20 chciałbym sobie pochillować na tarasie w ciszy i spokoju ?


@Xahil: Porównanie fabryki, która #!$%@? dzień na dzień, do kombajnu, który będzie się tłukł GÓRA GODZINĘ w sezonie pod oknem xD

Polska wies jest nadal w 19 wieku, wsiok ojcowizny nie
  • Odpowiedz
brawo Ty! Piwniczaki z bloków z wielkiej płyty nie mają pojęcia że w żniwa liczy się każda minuta kiedy jest dobra pogoda.


@kilo-bravo: Ale problem z tymi headerami jest taki, że przez nie giną ludzie. Normalnie jak chcesz coś przewieźć nadgabarytowego publiczną drogą to musisz mieć zgodę nadzoru ruchu i pilota.

A rolnicy potrafią wyjeżdżać po zmroku, nieoświetlonym kombajnem lub traktorem na drogę wojewódzką lub krajową. Takich wypadków nie ma
  • Odpowiedz
@kilo-bravo: już pomijając kwestie czasu, bo wiem że przy żniwach jest on ważny. Ale te kombajny, które jeżdżą z zapiętym hederem, to małe bizony, które jeżdżą do hobbystow. Do hobbystow co uprawiają hektar przenicy by być zapisanym w krusie, dla mnie takie rolnictwo to żart, a wychowałem się w takich rolniczych stronach. Gówno nie wydajność z hektara, gówno, a nie zarobek, połowa zboża z tego kombajnu leci na pole, a
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: @BigDaddyy @Rolnikt nie, kombajn nie tłucze się raz w roku. Tzn może kombajn na jednym polu tak ale generalnie najpierw tłucze się ciągnik który ora, potem tłucze się gównowóz który rozrzuca oborniki, potem tłucze się traktor który wali pestycydy na pole, potem tłucze się traktor ktory kosi łąki potem ten co kosi pszenic, potem ten co kosi kukurydzę a potem ten co zbiera ziemniaki, potem ten co
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy
Tak, większość waszych protestów były nielegalne ty tłuku kartoflany xD
Tak samo jak nielegalne jest blokowanie pojazdów na sygnale ale wasze pyry były ważniejsze niż ludzkie życie xD
@Szary_Anon nie ludziom polityka przeżarła mózgi tylko ludzie są #!$%@?, najpierw nie wolno narzekać na średnio legalne w większości protesty przez które nie dało się dojechać do pracy a teraz nie wolno narzekać na Pana rolnika że blokuje ruch i stwarza
  • Odpowiedz
@Xahil: A ja mam w dupie twoje chillowanie. Nie zostawię plonu na który pracowałem cały rok, bo jakiś miastowy oderwaniec od rzeczywistości kupił sobie działkę na wsi. Całe szczęście, że policja zwykle ma więcej rozumu, niż takie frustraciki jak ty. Szkoda tylko, że nie ładują wam mandatów za nieuzasadnione wezwanie służb.

więc każda wsią #!$%@?ę zgłaszam na 997


@Xahil: bardzo ładnie nam się pan przedstawił.
  • Odpowiedz
Jeszcze kilkanaście lat i prawie nie będzie tych starych kombajnów a ludzie w nowoczesnych już muszą zdejmować heder bo nawet przy zjechaniu na pobocze nie minęli by się z osobówką.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: mieszkam na wsi która liczy 10 tys mieszkańców, czyli pewnie tyle ile cały twój powiat we wsiokowie wsiockim. Naprawdę nie mam nic przeciwko rolnikom ale na wszystko jest miejsce i czas. U nas na Śląsku i zachodniej małopolsce nie ma miejsca na rolnictwo. Słabe grunty, mocno rozdrobnione, natomiast ludzie chcą gdzieś mieszkać, mieć wokół siebie ładne otoczenie oraz pracować w cywilizowanyxh zakładach. Niestety wszelkie inwestycje typu "wybudujmy strefę przemyslową"
  • Odpowiedz
@Xahil: pan mieszczuch zapragnal życia na wsi to niech się dostosuje. Teraz nie dziwią mnie te apele w necie do wiejskich mieszczuchow. Tak mieszkam na wsi, dookoła pelno pól, nawet mam dużą firmę za płotem i umiem z tym żyć. Wystarczy że może Pan sobie kupi tabletki na nerwice bo widocznie coś nie pyka w głowie i stąd ta frustracja.
  • Odpowiedz
@cirilla1989: jestem Piotrk albo Xahil jak wolisz, naprawdę nie musisz mi panować, piszemy w internecie i tutaj tak się przyjęło by pisać na ty.
Mieszkam na wsi która liczy 10k mieszkańców w jednej z najbardziej zburbanizowanej części Polski. To co u nas nazywa się wsią u ciebie w Polsce b to miasto powiatowe. Więc teraz wyobraź sobie Wąchock czy inną biała Podlaską gdzie pomiędzy domami wsiok #!$%@? traktorem. Tak to
  • Odpowiedz
@BigDaddyy: pisałem wcześniej, od marca do października coś się dzieje, w zimie natomiast spuszcznie szamba do rowu i palenie śmieciami. Taka wies że na 4 rolników przypada 400 domów na mojej ulicy. I 2000 ludzi ma się dostosować do jaśnie pana wsioka bo łon tu od pokoleń na tej łoćcowiźnie mieszka. Ha tfu. Ale najlepszy jest alfa wsiok który żyje z parcelacji działek i sprzedaży jako budowlane. Ale jak ma
  • Odpowiedz