Wpis z mikrobloga

#gielda Nikt nie pytał, więc się podzielę. Napisałem do #orlen w sprawie programu Orlen w Portfelu, a konkretniej czy będzie dodane do niego ukochane przez wszystkich #xtb i w odpowiedzi przesłali mi wiadomość skierowaną do jednego z akcjonariuszy od samego xtb
Dobruywaldios - #gielda Nikt nie pytał, więc się podzielę. Napisałem do #orlen w spra...

źródło: 1000002445

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@professionalgambler: Od strony technicznej produkt XTB to powiernicze prawo do części akcji lub ETF-u notowanego na rynku regulowanym. Aktywo podzielone na ułamki należy do brokera i staje się własnością klienta dopiero, gdy jego udziały przekroczą liczbę całkowitą (to znaczy będzie posiadał 1 akcję lub certyfikat ETF). Inwestorzy mają jednak prawo do korzyści ekonomicznych i otrzymują proporcjonalną część dywidendy.
Z artykułu bankiera
  • Odpowiedz
@professionalgambler: kupujesz pełne akcje ale nie polecam xtb dla buy and hold chyba, że naprawdę potrzebujesz ułamkowe bo xtb ma zwyczaj sprzedawać całą twoja pozycję przy każdym splicie realizując twoje zyski/straty. Gdy zapytałem supportu z czego to wynika, odpowiedzieli że "taka była decyzja biznesowa firmy"
  • Odpowiedz