Wpis z mikrobloga

#wroclaw #przegryw #ukraina

Życie we Wrocławiu stało się nie do zniesienia. Więcej ukrów niż Polaków. Poważnie, idąc ulicą częściej mijam ukra niż Polaka.

W nocy nie idzie spać przy otwartym oknie bo oczywiście pijane/naćpane ukry drą mordą i bawią się w najlepsze. Powaga, już dawno nie słyszałem polszczyzny.

Zamawiasz ubera, żarcie - ukr. Najczęściej jak masz jakieś uwagi to "ja nie ponimaju" i to Ty masz się martwić.

Wszystko w akompaniamencie roszczeniowości i jednej wielki buty jak by oni byli tutaj u siebie a Polacy to drugorzędny, gorszy sort...

Czas się zawijać, bo niedługo otworzysz w tym wrocławiu lodówkę i jedyne co usłyszysz to slava ukrainie.
  • 44
  • Odpowiedz
ale po wybuchu wojny przegięła się pała goryczy


@niedorzecznybubr: wojna na Ukrainie wybuchła 10 lat temu. Od tego momentu (albo i wcześniej) Ukraińcy zaczęli masowo przyjeżdżać do Polski, zaczęły pojawiać się reklamy po ukraińsku, ubera przejęli ukry i ruscy, a żarcio-dowozowymi usługami zaczęli zajmować się hindusi. Niektórzy to chyba przespali ten okres, że teraz takie rzeczy ich szokują.
  • Odpowiedz
@przebrzydly_programista: potwierdzam, widac ze ten naplyw ukrow to jest cos innego niz ta pierwsza fala. teraz mamy po prostu oportunistow, dla ktorych wojna jest po prostu okazja do zmiany zycia. dzisiaj wracalem pociagiem z nad morza, za mna para ukr i ukra, bite dwie godziny KLEKLEKLEKLEKLE KLEKELKELKELKE UKRAINU KLEKELKLE
zaczeli nawet puszczac jakies swoje UKRAINSKU MUZYKU xD oczywiscie na caly głos, na szczescie ktos im zwrocil uwage zeby zalozyli sluchawki
  • Odpowiedz
@przebrzydly_programista: xd ale sie zesrali ukrofile xD
Nie mam nic do ukraincow, ale wypieranie daktu ze jest ich opor to juz top odklejka.
Sam w warszawie zrobilem spacer 3km to ns ~40-50 mijanych parek z 70% po ukrainsku mowilo.
  • Odpowiedz
@przebrzydlyprogramista: W nocy nie idzie spać przy otwartym oknie bo oczywiście pijane/naćpane ukry drą mordą i bawią się w najlepsze. Powaga, już dawno nie słyszałem polszczyzny.

Wiadomo, pijani polacy nie darli ryja nigdzie i nigdy, a po pijaku to w szczególności XD

Zamawiasz ubera, żarcie - ukr. Najczęściej jak masz jakieś uwagi to "ja nie ponimaju" i to Ty masz się martwić.

Od tego są reklamacje a nie typ który się
  • Odpowiedz
@T0pi5: o braciach albo dobrze albo wcale xD gdzie sami ukraincy przyznają że wielu z nich to oportunisci, a cześć to zwykle chamy których trzeba uczyć kultury. Wschód to był, jest i będą dzikie pola.
  • Odpowiedz
@przebrzydly_programista: w sumie masz troche racje, ze jest ich bardzo duzo we wroclawiu. Tez uwazam ze to problem dla miasta bo jesy zwyczajnie przeludnione i taka teza nie wynika z „ksenofobicznosci” jak tu jeden cymbał pisze tylko zwyczajnie z logiki. Fajnie ze są, bo ma kto robic na uberach i dostawach, sklepach, przez co uslugi sa tansze ale sa tez minusy o ktorych wspomina autor i podpisalbym sie pod częścią
  • Odpowiedz
Nie rozumiem czemu minusuja, prawdę powiedział. W hostelach Rosjanie i ukry tak samo nie szanują prawa do ciszy innych. Na ulicy w moim mieście to samo, krzyki po ukraińsku, darcie mordy. Taki naród.

@przebrzydly_programista @Kj5s6f2dk7s54o @niedorzecznybubr @Aleale2 @przebrzydly_programista @Sossija @xarcy @Stabilizator @Bumbala @FELIX90 @Dropson71 @przebrzydly_programista @Zblizeniowy @bonekropik @quizonmyface @an-drzej @niedorzecznybubr @razdwatrzy55 @Kernydz @
  • Odpowiedz
  • 0
@przebrzydly_programista no #!$%@? jest we Wrocławiu, niestety polityka tego państwa sprawiła że w ciągu roku przybyło w #!$%@? mieszkańców gdzie infrastruktura leży i kwiczy. Kiedyś naprawdę bardzo chętnie polecałem Wrocław znajomym, kilku tu ściągnąłem xD ale teraz odradzam z całego serca, miasto jest przeludnione, korki w #!$%@?, Ukraińców przez zła politykę migracyjna jest kilkadziesiąt procent. To się dobrze nie skończy xDDDDDD
  • Odpowiedz
wszechobecne palenie fajek, włącznie z wchodzeniem do lokalu/windy dopalając fajkę.

@bonekropik: normalne zachowanie moich sąsiadów Polaków. Fajka odpalona już pod drzwiami mieszkania, później kilka pięter windą w dół i na spacer z psem.
  • Odpowiedz