Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak radzić sobie z tym, że inni mają lepiej? Łatwiej? Bardzo mnie to stresuje. Mówię to z perspektywy osoby, która nie miała ojca, ale za to miała matkę, która mnie biła i wyzywała, od kiedy tylko pamiętam, tułaczka poza dom, najpierw do internatu, potem do pracy, w między czasie praca + studia zaoczne, mieszkałem w akademiku. Pracowałem w fabrykach, rzeźni, w więzieniu (jako budowlaniec), jeździłem po całej Polsce, robiąc szkolenia z Excela itp.

W końcu udało się, trochę stabilizacji, studia na ukończeniu, praca już na stałe, UoP jako programista, może kiedyś b2b.

Czasem do mnie to wraca, naprawdę ciężkie i trudne życie, zwłaszcza jak masz 14, 20, 25 lat. Nie jest łatwo wszystko znosić samemu, covid, praca, studia, po prostu wszystko wywalczone wbrew okolicznościom.

Nie boję się ciężkiej pracy, nawet teraz myślę, czy nie wyjechać do DE, godzić pracę w fabryce z pracą zdalną, żeby szybciej dorobić się mieszkania, bo mi smutno na wynajmie.

Po prostu czasem jak słyszę jak inni mają łatwo, jak ich rodzice kochają, jak dostają edukacje, cieplarniane warunki, potem zostają sportowcami, prawnikami, na medycynę, lub po prostu łatwiej im znieść, bo rodzice pomogą, to mi smutno, i to tak smutno, że aż boli.

#feels #emocje #rodzice #patologiazewsi #dda #alkoholizm #przemoc #smutnazaba



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim zamiast zżerać się zazdrością, może spróbuj docenić swoje osiągnięcia. Nie każdy potrafi przetrwać takie trudności i dojść tam, gdzie ty jesteś. Płytkie narzekanie nie pomoże.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim rozumiem, że jest Ci ciężko i w tej sytuacji zazdrość o to, że inni mieli w życiu więcej szczęścia i wsparcia bliskich, jest normalna. Twoje życie było pełne bólu, cierpienia i lęku, nie sądzę, że da się to oddzielić grubą kreską i iść dalej jak gdyby nigdy nic... Mimo trudnego startu poradziłeś sobie w życiu i teraz nadszedł czas, by z tego korzystać. Pamiętaj, że każdy człowiek ma swoją ścieżkę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie zażynaj się, pożyj trochę na lajcie i rób sobie jakieś przyjemności. Jak jestes w IT, to i tak predzej czy pozniej dorobisz sie mieszkania, a jak tu ktos juz napisal, drugi raz mlody nie bedziesz. Po takich przejsciach potrzebujesz sie troche soba pozajmować i porozpieszczac, bo inaczej depresja murowana.

Poza tym jutro kazdy z nas moze umrzec, wiec nie ma co sie zameczac w imie lepszej przyszlosci.
  • Odpowiedz
Po prostu czasem jak słyszę jak inni mają łatwo, jak ich rodzice kochają, jak dostają edukacje, cieplarniane warunki, potem zostają sportowcami, prawnikami, na medycynę, lub po prostu łatwiej im znieść, bo rodzice pomogą, to mi smutno, i to tak smutno, że aż boli.


@mirko_anonim: bo patrzysz tylko na lewą stronę równania tj. na tych co żyją i mają się (rzekomo) lepiej

a teraz odwróć głowę w prawo i zobacz ile tam TRUPÓW leży - dziesiątki, tysiące osób które może i miały lepszy start, geny, pieniądze a są już
  • Odpowiedz
Podziwiam cię,że mimo braku wsparcia bliskich tak dużo osiągnąłeś. Nie wiem co ci powiedzieć, rozumiem,że jest ciężko, ale trzymaj się. Świetnie sobie radzisz.
  • Odpowiedz