Wpis z mikrobloga

Hej, to już ostatni wpis, za parę godzin kupuję Golfa 8 z salonu. #volkswagen #warszawa

Stoję przed wyborem napędu:
- 1.5 TSI 150 KM z manualną skrzynią 6-biegową
- 1.5 eTSI mHEV z automatyczną skrzynią DSG 7-stopniową

Nastawiałem się na ten pierwszy, ale wynegocjowałem rabat 35k PLN na to drugie. Silniczek elektryczny zasila tylko klime, światła, itp., więc nie wpływa na osiągi, ale wpływa pozytywnie na spalanie. Natomiast nie wiem czy ta skrzynia DSG nie jest jakaś do dupy, nie wiem czy ona nie pali dużo. Z drugiej strony automat to zawsze na plus jeśli chodzi o komfort.

Co sądzicie?

#samochody #motoryzacja #golf #carboners #vag #audi #bmw #skoda

Jaki napęd w Golf 8?

  • 1.5 TSI manual 14.4% (16)
  • 1.5 eTSI automat DSG 85.6% (95)

Oddanych głosów: 111

  • 23
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto bez zastanowienia dsg. Manual nie ma żadnego sensu.

Automat będzie też mniej paliwa wciągał bo zawsze zmieni bieg w przeciwieństwie do manuala gdzie czasami sobie pomyślisz że "przeciągnę na dwójce do tego skrzyżowania" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto: Jedyne co sensownie zabezpiecza lakier przed zarysowaniami to folia, ale nie wiem czy przy tej klasie auta wydawanie na oklejenie 20k jest tego warte. Lepiej już przy odsprzedaży jak coś było drugi raz malowane sprzedać kilka tysięcy taniej. Imo, dopóki nie jest to jakiś limitowane superauto za milion złotych, to nie warto się w to pchać. Auto się zużywa tak jak wszystko inne, a drobne zarysowania są czymś normalnym.
  • Odpowiedz
@oficjalne_konto: Mam ceramikę. Trochę wolniej się brudzi, ale szału nie ma. Z ceramiką zwykle musisz myć auto w firmie detailingowej, żeby o nią dobrze zadbać. W Audi za jeden serwis (mycie) biorą 200 PLN-ów. Jak cie to nie zniechęca to bierz.
  • Odpowiedz