Wpis z mikrobloga

Jednak anulowałem w ostatnim momencie wysłanie zaliczki na Skoda Scalę. Przypomniało mi się, że jest takie auto jak Dacia Jogger. Wyjdzie mi co najmniej 18 tys. zł taniej. Plusy:
- większy rozstaw osi
- większe auto
- fabryczny gaz
- 7-osobowa
- 6 biegów
- brak zbyt wielu pierdół elektronicznych, które tylko mogą się popsuć
- co najmniej 18 tys. zł pozostanie w kieszeni

Miało wyjść 100k za Scalę (102,5k przed upustem) + 6000 za montaż gazu = 106k.
Jogger wychodzi mi za 88 tys. już z gazem. A jeszcze spróbuję zawalczyć o jakiś chociaż minimalny upust.
Jutro rozglądam się za salonami Dacii.

#samochody #motoryzacja #skoda #dacia #jogger
Adamfabiarz - Jednak anulowałem w ostatnim momencie wysłanie zaliczki na Skoda Scalę....

źródło: Jogger Pearl Black

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • 9
@majk_emigrant: Wtedy jeszcze nie koniecznie wszystko musiało być baitem, zawsze uważałem to za mix bejtu z prawdą, a przy okazji wynikały jakieś ciekawe dyskusje, ale teraz to już przesadzone, no i fakt, że od 3 dni Adam mówi że wstawi zdjęcie fabii jutro( ͡° ͜ʖ ͡°) podniosłem argument że wrzucił tylko 3 zdjęcia fabii w kiepskiej jakości jak wycinki z filmu nagrywanego kiepską kamerą i tylko
  • Odpowiedz
@JustynM: Ilość plusów świadczy o czym innym.

@kilo-bravo Oki. W pewnym sensie porównanie między Dusterem i Rapidem jest analogiczne jak między Joggerem a Scalą. Być może ogólna jakość na plus dla Skody, ale po prostu Dacia daje mi coś więcej. W Joggerze mam znacznie większy bagażnik niż w Scali. I będę mieć fabryczny gaz (nie chodzi tylko o brak potrzeby wydania 6000 zł na gaz do TSI w Scali,
  • Odpowiedz
Ceny A4 zaczynają się od 165 tys. zł. Nie, dzięki. Za 165 tys. to ja wolałbym kupić małą kawalerkę do lekkiego remontu w mieście powiatowym, i by pracowała na siebie jako kurnik inwestycyjny; a nie samochód.


@Adamfabiarz: przejedź sie byczku, zrozumiesz
  • Odpowiedz
Oki. W pewnym sensie porównanie między Dusterem i Rapidem jest analogiczne jak między Joggerem a Scalą. Być może ogólna jakość na plus dla Skody, ale po prostu Dacia daje mi coś więcej. W Joggerze mam znacznie większy bagażnik niż w Scali. I będę mieć fabryczny gaz (nie chodzi tylko o brak potrzeby wydania 6000 zł na gaz do TSI w Scali, ale także o to, że już fabrycznie są np. wzmocnione zawory
kilo-bravo - >Oki. W pewnym sensie porównanie między Dusterem i Rapidem jest analogic...
  • Odpowiedz
  • 0
@kilo-bravo: Scala ma opcję 6-biegową w mocniejszym silniku (i bardziej wysilonym) za dopłatą. W Joggerze 6 biegów jest dostępne od razu.
W tej Scali jest dwustrefowy climatronic. Tyle, że mi wystarczy w zupełności manualna. Tak samo w Scali są cyfrowe zegary. Mi wystarczą w zupełności tradycyjne, itd., itp.

Ja mam w tej chwili Fabię III Kombi 22' z końca produkcji (jedna z ostatnich 1000 sztuk wyprodukowanych Fabii w nadwoziu kombi). I ma 530 L. Przesiadając się na Scalę z bagażnikiem 470 L oznacza to dla mnie jedną średniej wielkości walizkę mniej do bagażnika...
Tymczasem co prawda 7-osobowy Jogger ma 200-L bagażnika, ale po złożeniu 2 siedzeń z 3 rzędu w wersji 5-osobowej robi się już 600 L bagażnika, więc bardzo zacnie.
Dla mnie najlepiej by bagażnik miał co najmniej 500 L, a najbardziej optymalnie by miał
  • Odpowiedz