Wpis z mikrobloga

@ZaQ_1: ale dla niektórych jest to mimo wszystko za trudne :D kiedyś np pinout znajdował się na drugim końcu pcb :D no ale to było dawno ;)
  • Odpowiedz
@Arbuzlele: Nie ogarniam dlaczego ludzie mili z tym problemy. To niektórych płyt asusa dodawali taki "ułatwiacz" aby se podłączyć kabelki wygodnie i podłączyć całość do płyty.
dktr - @Arbuzlele: Nie ogarniam dlaczego ludzie mili z tym problemy. To niektórych pł...

źródło: fp

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 181
Nie ogarniam dlaczego ludzie mili z tym problemy. To niektórych płyt asusa dodawali taki "ułatwiacz" aby se podłączyć kabelki wygodnie i podłączyć całość do płyty


@dktr: bo do większości płyt nie dodawali
  • Odpowiedz
@S7-1500: O tym że ludzie nie mają pojęcia gdzie to w ogóle wetknąć, nie widzą że przy LEDach polaryzacja jest istotna a przy przyciskach nie.
  • Odpowiedz
@Arbuzlele: jak pierwszy raz w życiu komputer rozkładałem, żeby przełożyć podzespoły do większej obudowy i niektóre wymienić, to sobie po prostu zrobiłem zdjęcie tych kabelków i układu (gdy zobaczyłem, że to jest kilka małych wtyczek a nie jedna duża. Nie wiem co w tym takiego strasznego. Poza tym można znaleźć schematy podłączania.
  • Odpowiedz
Mnie to zawsze #!$%@?, bo to takie małe i piny ciasno upakowane


@Heady1991: Najgorzej jak w nowych obudowach z zasilaczem pod spodem, gniazdo do przycisków i diod jest przy samej blasze i trzeba się gimnastykować. Dziwne, że nikt tego do dzisiaj nie zrobił na jeden standard chociażby jak złącze do gniazd usb.
  • Odpowiedz
Nie ogarniam dlaczego ludzie mili z tym problemy. To niektórych płyt asusa dodawali taki "ułatwiacz" aby se podłączyć kabelki wygodnie i podłączyć całość do płyty.


@dktr: Trochę masz pokrętną logikę "nie ogarniania". Ludzie mieli problemy z podpinaniem tego, więc producent zrobił ułatwiacz. Skoro zrobiono ułatwiacz, to znaczy, że bywały z tym problemy. Czego tu nie ogarniasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: to że da się coś zrobić nie znaczy, że to jest dobre rozwiązanie. Jedna uniwersalna wtyczka byłaby znacznie lepsza.
Płyty główne w ogóle mają parę #!$%@? pomysłów, np gniazda USB do obudowy, które się wyginają od samego patrzenia.
  • Odpowiedz
@kptDoopa: Ale mi chodzi o to że ludzie mają problemy z wkładaniem tych kabelków nawet w ten "ułatwiacz" - wiem bo miałem mnóstwo "praktykantów" w serwisie PC gdzie się składało dużo PC i każdy miał z tym problem xD
  • Odpowiedz
@Arbuzlele co? Przecież to proste było. Ogarnąłem to jako 10 czy 11-latek. No chyba, że Pan chińczyk nie dał podpisów na tym, to wtedy było mniej kolorowo. Widziałem znacznie gorsze gówna, choćby "wspaniałe" antywirusy z przełomu wieków, które nic nie dawały za to zmieniały wolny komputer w już totalnie nieresponsywne gówno.
O win 2000 i jego debilizmie, polegającym na tym, że nie mogłeś nadać jedynemu kōntu uprawnień administratora, bez uprzedniego stworzenia
  • Odpowiedz