Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #it #sztucznainteligencja

Mircy mam dylemat. Jedna z firm dla których robiłem kontrakt jest ze mnie tak zadowolona, że chce mnie za kilka miesięcy kupić i zrobić regionalnym headem od ai. Wiąże się to jednak z przejściem na uop. Na czysto prawie tyle samo co b2b plus urlopy, l4 i premia roczna. Firma mocno produktowa, więc praca stabilna. Pisalibyście się na takie coś? Zwłaszcza w obecnych trudnych czasach? Nie powiem, kusi mnie to dość mocno.
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JamesJoyce ja bym odrzucił. O ile UoP możesz „przełknąć” o tyle awans na heada wbrew pozorom może ci bloknac karierę (znacznie mniejsza ilość wakatów na Li). Lepiej wynegocjować princi pala (wykop cenzuruje jak napisze to razem XD) engineera na umowie - może nie tak „fancy” jak dyrektor ale za to prościej w przyszłości o lepiej płatną pracę na seniora/princi pala na których zapotrzebowanie jest ogromne
  • Odpowiedz
Na czysto prawie tyle samo co b2b plus urlopy, l4 i premia roczna


@JamesJoyce: A policzyłeś też ukryte benefity? Bo na B2B wszystko jest tańsze - paliwo, samochód, komputery, telefon, itp. (nie trzeba płacić VAT, przy aucie bez kilometrówki trzeba tylko 50% VAT).
  • Odpowiedz
ja bym odrzucił. O ile UoP możesz „przełknąć” o tyle awans na heada wbrew pozorom może ci bloknac karierę (znacznie mniejsza ilość wakatów na Li). Lepiej wynegocjować princi pala (wykop cenzuruje jak napisze to razem XD) engineera na umowie - może nie tak „fancy” jak dyrektor ale za to prościej w przyszłości o lepiej płatną pracę na seniora/princi pala na których zapotrzebowanie jest ogromne


@tylkosieturozgladam: Ok, ale to czy w
  • Odpowiedz