Wpis z mikrobloga

Mam 32 lata. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm fizycznie jest jeszcze długo całkiem sprawny. Wydaje mi się jednak, że mentalnie zupełnie swobodnie ogarniam dzisiejszy internetowy świat, bo wiem kim w świecie internetowym jest ishowspeed i dlaczego stado zombie z telefonami za nim biegnie. Widziałem go już w internecie. Podobnie wiem, kim są bohaterowie przeróżnych afer influencerskich pojawiających się tu, na Wykopie, YouTube lub w innych miejscach. A przecież spędzam w internecie niewiele czasu, w porównaniu do niektórych użytkowników.

Odnoszę wrażenie, że żyję pełnią życia, stale się rozwijam, mam czas na pielęgnowanie swoich pasji, poświęcanie czasu dla rodziny, a mimo to i tak orientuje się swobodnie w internetowych trendach.

Zabawnie obserwować tych wszystkich wykopowych freethinkerów, którzy dziadzieją w tempie swoich rodziców, lub innych tzw. „dorosłych”, którzy nie ogarniają internetowego humoru, trendów lub nowoczesnych technologii. Dziwi mnie, że w dobie łatwego dostępu do informacji, wielu freethinkerów hełpi się tym, że nie wie, kim jest jakaś internetowa gwiazdeczka, a reszta freethinkerów poklepuje ich po plecach.

Dziś zdałem sobie sprawę, że nigdy nie chciałbym zostać takim bucem jak oni.

Zastanawiam się, co będzie w wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat przy zachowaniu obecnego tempa rozwoju i przepływu informacji.

Ja zapewnę dalej będę rozumiał internetowe trendy i potrafił zrozumieć, dlaczego dla młodych ludzi mogą być one atrakcyjne, zabawne czy ciekawe, a freethinkerzy nadal będą ignorantami zamkniętymi w swoich banieczkach, z pozornym poczuciem bycia lepszym od innych.

Ten wysryw podsumować mogę jedynie słowami: żyj i daj żyć innym.

#polska #wykop30plus #gorzkiezale #youtube
Wojciech_Skupien - Mam 32 lata. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organ...

źródło: 7790013d6b6691e46908bca75f658726d6be089c97bda7fbc7bb3226a1299aa7

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: mam tak samo, aczkolwiek widzę rzeczy które mnie omijają (34 lata w tym roku). Tego najmłodszego pokolenia od skibidi rizz już zupełnie nie jarze. Z netem na bieżąco, gram w sporo gier, muzyka trafią do mnie później troche, ale nie ma dramatu. Mam dzieciaka w drodze, ciekawe czy to coś zmieni. Na pewno za parę lat będę na bieżąco z kreskówkami, chociaż chciałbym w niego pompować te stare w
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: dlaczego uważasz że znajomość internetowych trendów młodzieżowych to jakaś WARTOSC?

A co z trendami w muzyce metalowej, w świecie anime, w eksperymentalnej muzyce klasycznej, czy w robloxie

To co śledzisz to internetowe discopolo pchane masowo przez
  • Odpowiedz
@graf_zero:
Na nic się nie zamykam, po prostu rozumiem że komuś może podobać się coś innego i interesować się czymś innym, zamiast od razu szufladkować i stawiać się na piedestale względem innych, bo mam super wykwintne zainteresowania odmienne od większości ludzi
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien so true, takie same przemyślenia miałem po oryginalnym poście. Freethinkerow dziadów na wykopie nie da się słuchać. Dumni że nie rozumieją młodego pokolenia, a im młodziej zdziadzieli tym bardziej.

I nawet nie chodzi o to żeby znać gwiazdeczki czy śledzić wszystkie trendy, bo czasami się nie da. Chodzi o to żeby przyjąć, że młode pokolenia mają swoich idoli i zainteresowania i to jest okej, to jest ciekawe, spróbować zaczaić, a
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: zgadzam się, ale opinię każdy może mieć

łatwo znaleźć kim jest ten murzyn, ciężej zrozumieć jego fenomen i zwyczajnie można nie akceptować celebrytów-patusów, cienka jest granica między mocnym humorem a niebezpiecznym cyrkiem

dlatego ludzie mają prawo "ignorować" dokonania kogoś takiego i też mają prawo się szczycić swoim podejściem do tego
  • Odpowiedz
@FotDK:
Może pokracznie sparafrazowałem oryginalny wpis, przez co clue zostało nieco błędnie odczytane.
Chciałem wyrazić opinię, że nawet jeśli mi się coś nie podoba, to nie kreuję się jak większość wykopków na alfę i omegę, by kogoś oceniać za czyjeś upodobania czy preferencje odnośnie treści pochłanianych w internecie.
  • Odpowiedz